“Gördüm Duydum Biliyorum” Belgeseli 28 Mart’ta yayınlanıyor - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKültür Sanat

“Gördüm Duydum Biliyorum” Belgeseli 28 Mart’ta yayınlanıyor Connection Cyprus tarafından Kıbrıs’ın kuzeyinde uyuşturucu nitelikli ilaçların kötüye kullanımına dikkat çekmek için hazırlanan “Gördüm Duydum Biliyorum”  Belgeselinin gala gösterimi ve konunun ele alınacağı seminer 28 Mart Salı günü  17:30’da Arabahmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştiriliyor.  

Faik Uzuner’in yönetmeni olduğu kısa belgeselin gösteriminin ardından gerçekleştirilecek seminerde, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Teyfide Tecel Hatipoğlu, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz, Kuzey Kıbrıs Türk Yeşilay Derneği Başkanı Fatma Çamlıköylü, Araştırmacı Gazeteci Yazar Hasan Karaokçu ve Eczacı Halit Kavçın konuşmacı olarak katılacak.

Yeşil reçete kapsamında uyuşturucu özelliği taşıyan ilaçların gençler arasında sık kullanımına dikkat çekmek için yapılan kısa belgeselde ilaçların tedarik sürecinde gümrük, ecza depoları ve eczanelere uzanan ağ konu ediliyor. Kullanıcı gençler ve konunun uzmanları ile yapılan röportajlarda, reçeteli ilaçlara denetimsizlik sebebiyle kolay ulaşılabilir olmasının yarattığı tehlikeler üzerinde duruluyor. Reçeteli ilaçların gençler tarafından kötüye kullanımının önüne geçmek ve makamları bu konuda yasal kararlar almaya teşvik etmek amacıyla hazırlanan kısa belgeselin konu edildiği seminerde ilgili kurum temsilcileri soruları cevaplayacak.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu