FeaturedKültür Sanat

“Gördüm Duydum Biliyorum” Belgeseli 28 Mart’ta yayınlanıyor

 Connection Cyprus tarafından Kıbrıs’ın kuzeyinde uyuşturucu nitelikli ilaçların kötüye kullanımına dikkat çekmek için hazırlanan “Gördüm Duydum Biliyorum”  Belgeselinin gala gösterimi ve konunun ele alınacağı seminer 28 Mart Salı günü  17:30’da Arabahmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştiriliyor.  

Faik Uzuner’in yönetmeni olduğu kısa belgeselin gösteriminin ardından gerçekleştirilecek seminerde, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Teyfide Tecel Hatipoğlu, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz, Kuzey Kıbrıs Türk Yeşilay Derneği Başkanı Fatma Çamlıköylü, Araştırmacı Gazeteci Yazar Hasan Karaokçu ve Eczacı Halit Kavçın konuşmacı olarak katılacak.

Yeşil reçete kapsamında uyuşturucu özelliği taşıyan ilaçların gençler arasında sık kullanımına dikkat çekmek için yapılan kısa belgeselde ilaçların tedarik sürecinde gümrük, ecza depoları ve eczanelere uzanan ağ konu ediliyor. Kullanıcı gençler ve konunun uzmanları ile yapılan röportajlarda, reçeteli ilaçlara denetimsizlik sebebiyle kolay ulaşılabilir olmasının yarattığı tehlikeler üzerinde duruluyor. Reçeteli ilaçların gençler tarafından kötüye kullanımının önüne geçmek ve makamları bu konuda yasal kararlar almaya teşvik etmek amacıyla hazırlanan kısa belgeselin konu edildiği seminerde ilgili kurum temsilcileri soruları cevaplayacak.


Benzer Haberler

‘Libya ile anlaşma Doğu Akdeniz meselesine önemli boyut getirdi’

Voice Kıbrıs Haber

Şüpheli bir çocuk ihmali veya istismarı durumunda ne yapılmalıdır?

Voice Kıbrıs Haber

“Lefke sadece kağıt üzerinde ilçe kalmamalı”

Voice Kıbrıs Haber

İngiltere’de milletvekilinin öldürüldüğü saldırı terör eylemi ilan edildi

“Çorabını Gey da Gel” etkinliği yarın yapılıyor

Pile Rum Muhtarı “Tüm kararların Ankara’dan çıktığını hepimiz çok iyi biliyoruz”

TAK