FeaturedKIBRIS

“Dizi, Kıbrıs’ta sorunun 1974’te değil 1955’lerde başladığı mesajını veriyor”

Başbakan Ersan Saner, BRT’de canlı yayınlanan Basın Odası programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Soru üzerine, KKTC’de çekilen ve TRT’de yayımlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle ilgili görüşünü da paylaşan Başbakan Saner, Rumların Kıbrıs sorununu her zaman çarpıttığına değinerek, Kıbrıs’ta sorunun 1974’den önce başladığını Kıbrıs Türklerinin nasıl yaşadığını anlatan bir dizi olduğunu kaydetti. Başbakan Saner, dizinin daha birinci bölümünün yayınladığını belirterek, çocukluğundan anılarını aktararak, Rum askerlerinin “Yaşasın Enosis” dediğine tanık olduğunu anlattı.

Başbakan Saner, diziyle verilen en önemli mesajın, Kıbrıs’ta sorunun 1974’de değil 1955’lerde başladığı mesajı olduğunu vurguladı.

“LİDERLERİMİZE LAF SÖYLETMEYİZ”

Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve varoluş lideri Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın dizide yansıtılmalarıyla ilgili halkın duyduğu sıkıntının dizinin senaristine iletilmesi için gerekli temasları yaptıklarını açıklayan Başbakan Saner, “Bunun karşılanacağını söylediler” dedi.

Başbakan Saner, liderlere sosyal medyadan yapılan saldırılarla ilgili olarak da “Liderlerimize laf söyletmeyiz. İkisi de bu toplumun var olmasının temel taşları” şeklinde konuştu.

TAK-Voice Kıbrıs Haber

Benzer Haberler

Başa dön tuşu