FeaturedKIBRIS

Yerde bulduğu cüzdanın içindeki paraları harcadı ardından cüzdanı polise teslim etti

(Kamalı Haber) – Gönyeli’de yerde bulduğu cüzdanı çalan zanlı tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Ümit Karagöz mahkemede olguları aktardı. Polis, 2024 yılı Ocak ayı içerisinde Gönyeli’de Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Moi isimli işletmenin park alanı içerisinde Mehmet Polat’ın (İnşaat İşçisi), Amena Ahmed Abdulaziz Al Taee (Öğrenci) tarafından düşürülen 1000 TL değerindeki MNG marka beyaz renk bayan para cüzdanını ve içerisinde muhafaza edilen 1200 TL nakit parayı bularak sirkat ettiğini söyledi.Polis, zanlı hakkında soruşturma başlatıldığını belirterek, 3 gün süre talep etti.

Polisin ardından söz alan zanlı ise cüzdanı önceki gün polise götürerek, kendisinin teslim ettiğini söyledi.

Zanlı dürüst biri olmak için cüzdanı polise verdiğini ifade ederek, “Polis bin 200 TL parayı harcadığımı söyledim. Eğer ihtiyacım olmasaydı harcamayacaktım. Cüzdanı polise ben teslim ettim ve olduğu gibi her şeyi anlattım. Parayı iade edeceğimi de söyledim” dedi.

Zanlının beyanının ardından yeniden söz alan polis, cüzdanının sahibine durumu anlattıklarını ancak zanlıdan şikayetçi olduğu için soruşturma başlatıldığını söyledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının bir gün süreyle tutuklu kalmasına ve soruşturmanın hızlıca tamamlanmasına emir verdi.


Benzer Haberler

Sürat, kaza sebeplerinde ilk sırada

“Umarım şapkayı kafamıza ters giymek zorunda kalmayız”

Voice Kıbrıs Haber

Avustralya’da dünyanın en eski tropikal yağmur ormanı yerlilere iade edildi

Voice Kıbrıs Haber

UFÜ ile GÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı

Gazimağusa’da kasti hasar!

İnsan Hakları Uygulamaları 2020 Ülke Raporları’nda Güney Kıbrıs için 35 sayfalık bölüm!