FeaturedKIBRIS

“Türkiye’nin bedel ödemeye çağrılacağı gün gecikmeyecek”


Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis’in dün gerçekleştirilen bir açılış sırasında Türkiye’ye yönelik eleştirilerde bulunduğu belirtildi.

Fileleftheros gazetesine göre Nikos Anastasiadis, BM Güvenlik Konseyi’nin 550 ve 789 sayılı kararlarını hayata geçirerek Maraş’ın yasal sahiplerine verilmesine ilişkin yorulmak bilmeyen çabalara karşın Türk uzlaşmazlığıyla karşı karşıya kalmalarından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Anastasiadis, Evagoru Jimnastik Derneği sporcuları için yaptırılan heykelin açılışındaki konuşmasında “Türk uzlaşmazlığının sonucu olarak Kıbrıs sorununa yaşayabilir, işlevsel, kabul edilebilir bir çözüm bulunamamasından” kaynaklı üzüntüsünden de bahsetti.

Anastasiadis ayrıca, “Sizi temin etmek isterim ki, Türkiye’nin kabul edilemez davranışları içerisinde bedel ödemeye çağrılacağı gün gecikmeyecek, çünkü eğer bedel ödemeye çağrılmazsa bunu ya Avrupa, Türkiye’nin tehdit savurduğu bölgedeki ülkeler, ya da Yunan adaları, Suriye, Irak, Libya, Ermenistan veya Dağlık Karabağ öder” şeklinde konuştu.


Benzer Haberler

Döviz piyasalarındaki yükseliş yeni haftada da sürüyor

Voice Kıbrıs Haber

Avrupa Parlamentosu yeni başkanını seçecek

AA

Ciddi şekilde darp edip parasını ve kimliğini çaldılar!

Voice Kıbrıs Haber

Kıbrıs Kapıları sergisi Ercan Havalimanı’nda sergileniyor

TAK

Lefke STÖ Platformu Gemikonağı’nda eylem yapacak

TAK

Seri kadın katili 42 kurbanın cansız bedenlerini çöplüğe attı

NTV