Spor

Trap Girne Müsabakası yapıldı

KKTC. Atıcılık Federasyonun pandemi sürecinde revize edilmiş 2021 yılı faaliyet programında yer alan ilk müsabaka Skeet Girne Kupası’nın 2.Etabı olan Trap Girne Kupası müsabakası geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri Özer Boyacı Poligonunda gerçekleştirildi.

Müsabakada ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Spor Federasyonu) Olimpik Trap Atıcılık Disiplini teknik kuralları uygulanmıştır. Müsabakada Büyük Erkekler A ve B sınıfları, Genç Erkekler, Veteran Erkekler ve Kadınlar kategorilerinde yarışan atıcı sporcular iki gün süren müsabakada toplam 125 plak hedefe atışlar yaptılar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Büyük Erkekler A Sınıfı kategorisi atıcıları arasından en iyi puanı elde eden 6 sporcu Final atışları yaparak Kupanın ilk üç derecesi belirledi.

Kadınlar kategorisinde de yeni Trap KKTC.Rekoru kaydedilmiştir. Olimpik Trap ve Skeet atıcılık branşlarında genç atıcıların sayısında görülen artış, Atıcılık Federasyonunun üye Kulüpleri ile birlikte ülkemiz sporuna sahip çıkma adına alt yapıya gösterilen önemi yansıtmaktadır.

Gençlerimizin uluslararası deneyimlerini geliştirmek ve yurtdışı müsabaka tecrübelerini arttırmak amacıyla Atıcılık Federasyonu, pandemi şartlarına göre özellikle İngiltere’de düzenlenecek uluslararası gençler müsabakasına katılım çerçevesinde girişimler başlatmıştır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ATICILIK FEDERASYONU TRAP GİRNE KUPASI SONUÇLARI

BÜYÜK ERKEKLER “A”

1-Ahmet PARALİK (Boğaztepe A.A.Birliği) 107-F/38 Puan

2-Volkan SÖNMEZ (Bellapais A.A.Birliği) 113-F/36 Puan

3-Hasan EYLENCELİ (Gönyeli A.A.Kulübü) 109-F/30 Puan

4-Ali GİRİTLİ (Bellapais A.A.Birliği) 108-F/28 Puan

5-Ozan CİNER (Boğaztepe A.A.Birliği) 105-F/23 Puan

6-Şevki KUNNA (Bellapais A.A.Birliği) 103-F/12 Puan

BÜYÜK ERKEKLER “B”

1-Bora HACI (Gönyeli A.A.Kulübü) 101 Puan

2-Osman BENLİ (Gönyeli A.A.Kulübü) 99 Puan

3-Tunç CANKUT (Gönyeli A.A.Kulübü) 97 Puan

KADINLAR

1-Ebru EMİROĞLU (Bellapais A.A.Derneği) 64 Puan REKOR

GENÇ ERKEKLER

1-Öskan UZUNSAF (Cihangir A.A.Birliği) 97 Puan

2-Tan PARALİK (Boğaztepe A.A.Birliği) 87 Puan

3-Akif EMİRSOYU (Gönyeli A.A.Kulübü) 87 Puan

VETERAN ERKEKLER

1-Emir EMİRZADEOĞULLARI (Gazimağusa A.A.Birliği) 90 Puan

2-Ahmet GULLE (Gönyeli A.A.Birliği) 87 Puan

3-Cemal PARALİK (Hamitköy A.A.Birliği) 78 Puan

4-Yılmaz CİHANLI (Cihangir A.A.Birliği) 44 Puan

TAKIM

1- BELLAPAİS AVCILIK ATICILIK DERNEĞİ

Volkan SÖNMEZ /Ali GİRİTLİ / Mehmet MAVİDENİZ

1-BOĞAZTEPE AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ

Ahmet PARALİK / Ozan CİNER / Ahmet ARKOÇ

3-GÖNYELİ AVCILIK ATICILIK KULÜBÜ

Hasan EYLENCELİ / Cemal DAYI / Osman BENLİ

Voice Kıbrıs Haber

Benzer Haberler

Başa dön tuşu