Spor

TKP Yeni Güçler KTSYD’ye ziyaret


Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ni ziyaret ederek partinin spor konusundaki politikalarını aktardı.

TKP Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı başkanlığındaki heyete parti yetkililerinden Reşat Soylukal ve Kemal Aykutlu eşlik etti.

Uzun vadeli spor politikası şart

Tunalı ziyaretinde ülkede spor politikasının olmadığını ve göreve geldikleri taktirde sporun tüm çevreleri ile birlikte ortak uzun vadeli altyapılara yönelik spor politikası oluşturacaklarını söyledi.

Sporda mutlaka ayrı bakanlık olması lazım

Tunalı ülke sporunun mutlaka ayrı bir bakanlık olması gerektiğinin altını çizerek sporun bakanlık olduğu dönemlerde herzamankinden daha çok geliştiğini söyledi.

Tunalı Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin ülke sporunun ileriye gitmesi konusundaki düşüncelerinin önemli olduğunu belirterek bu konuda KTSYD yönetim Kurulu’nun önerilerini beklediklerini vurguladı.

Oben: Gurur duydum

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben’de kabulde yaptığı konuşmada Tözün Tunalı’nın kendisinin mesleğe başladığı dönemde çok katkısı olduğunu belirterek şimdi kendisini bir başkan olarak ağırlamaktan duyduğu gururu dile getirdi.

Ülke sporunun ileriye gitmesi için çalışıyoruz

Oben Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin en güçlü sivil toplum örgütlerinin başında geldiğine dikkat çekerek “ülke sporunun ileriye gitmesi için üyelerimiz görüş ve önerilerini ortaya koymaktadır. Bu bağlamda siyasi parti ve hükümetteki partilerin kim olduğuna bakmadan herzaman ülke sporunun ileriye gitmesi için çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.
Oben dernek olarak herzaman fikirler ve öneriler üretmeye hazır olduklarını bu bağlamda da talep edilen görüşleri de en kısa zamanda parti yetkililerine ulaştıracaklarını söyledi.


Benzer Haberler

5’inci Polis Basketbol Turnuvası başladı

Voice Kıbrıs Haber

İsviçre ile İskoçya beraberliğe razı oldu

NTV

EURO 2024: Hırvatistan 2-2 Arnavutluk

NTV

Kartingde sırada üçüncü randevu var

Voice Kıbrıs Haber

Fenerbahçe’nin rakibi belli oldu

NTV

Türkiye, EURO 2024’e galibiyetle başladı… Arda Güler Ronaldo’yu geride bıraktı

NTV