Özersay "Hükümet ve Cumhurbaşkanı cesaret edip saraydan çok daha öncelikli ihtiyaçlarımız olduğunu dile getirmeliydi" - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Özersay “Hükümet ve Cumhurbaşkanı cesaret edip saraydan çok daha öncelikli ihtiyaçlarımız olduğunu dile getirmeliydi”Halkın Partisi (HP)Genel Başkanı Kudret Özersay,ekonomik kriz ortamında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve yeni parlamento binası yapılmasının ülke için öncelikli bir ihtiyaç olmadığını belirtti.

Özersay sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Açıklaması şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı için bir saray/külliye yapılması bu senenin başında gündeme geldiğinde Meclis’te mali protokol tartışmaları sırasında kürsüden “bu zamanda bir saray yapımı için 14 milyon ayrılması kamu vicdanını rahatsız eder ve doğru değildir, bu madde gerekirse askıya alınmalıdır” demiştik (8 Mart 2021).

Geçtiğimiz ay Bakanlar Kurulu kararı alınıp bu saray için arazi tahsis edildiğinde açıklama yaparak “Özel sektör borç batağında aldığı krediyi nasıl geri ödeyeceğinin gailesinde, esnaf sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımlarını bile ödeyemez durumda ve bu hükümet 14 MİLYONA Cumhurbaşkanına SARAY YAPIYOR, bugün araziyi belirlemiş duyurmuş…
El insaf be arkadaş!!!” demiştik. (11 Haziran 2021).

Şimdi Cumhurbaşkanlığı sarayına bir de yeni Meclis binası ekleniyor. Bizim bu konudaki görüşümüz değişmemiştir. Evet Türkiye Cumhuriyeti pek çok konuda bize ekonomik anlamda destek veriyor, mali yardımda bulunuyor, yol ve benzeri projeleri destekliyor ve tüm bunlar için Türkiye’ye müteşekkiriz. Ancak bu ekonomik kriz ortamında, ülkenin çok daha önemli ihtiyaçları ortadayken saray/külliye yapılması ülkemiz için ÖNCELİKLİ BİR İHTİYAÇ değildir.

6 ay önce mali protokol Meclis’te görüşülürken yaptığımız uyarıları dikkate alıp da Hükümet ve Cumhurbaşkanı ZAHMET ve CESARET edip saraydan çok daha önemli ve öncelikli ihtiyaçlarımız olduğunu dile getirebilmiş, Türkiye’ye anlatabilmiş olsalardı bugün mesele bu noktaya gelmezdi.”

Voice Kıbrıs Haber

Benzer Haberler

Başa dön tuşu