“Musk, Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddetti” - Voice Kıbrıs Haber
Teknoloji

“Musk, Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddetti”

Elon Musk, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından çekilmek için Twitter’a karşı dava açtı.

Tesla ve SpaceX’in üst yöneticisi Elon Musk, sosyal medya şirketi Twitter’a karşı dava açtı.

Açıklama, Delaware Chancery Mahkemesi Hakimi Kathaleen St. Jude McCormick’in Twitter-Musk davasında duruşmaların başlama tarihini 17 Ekim olarak belirlemesinden saatler sonra geldi.

Elon Musk, 8 Temmuz’da birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek Twitter’ı satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte veya spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine yanıt vermediğini veya yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

“Musk, Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddetti”

Twitter ise anlaşmayı feshettiği için Musk’a dava açmıştı. Şirket tarafından Delaware Chancery Mahkemesi’ne yapılan şikayette Musk’ın, imzaladığı anlaşma “artık kişisel çıkarlarına hizmet etmediği” için Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddettiği aktarılmıştı.

Şikayet dilekçesinde Musk’ın anlaşmayı feshetmeye yönelik iddialarının “bahane” olduğu ve “hiçbir dayanağının” olmadığı belirtilmişti.Benzer Haberler

Başa dön tuşu