FeaturedKIBRIS

Kovo Greco Burnu’nda 200’den fazla sığınmacının tespit edildi

Güney Kıbrıs açıklarında dün içerisinde 200’den fazla sığınmacı olduğu düşünülen 5 tekne tespit edildi.

Fileleftheros ve diğer gazeteler, Kıbrıs’ın doğusunda, “Kovo Greko” burnu açıklarında dün ilk olarak, içerisinde sığınmacıların bulunduğu iki teknenin tespit edildiğini, teknelerin Sahil Güvenlik botlarının eşliğinde “Paralimni” limanına getirildiklerini yazdı.

Gazete, iki teknede bulunan yaklaşık 20-25 sığınmacının Suriye’den geldiklerinin ve teknenin Lübnan kıyılarından hareket ettiğinin tespit edildiğini belirtirken üç teknenin ise “Kovo Greko” burnu açıklarında olduğunun tespit edildiğini aktardı.

Açıkta bulunan üç teknenin ikisinde yaklaşık 20-25, üçüncü teknede ise yaklaşık 150 sığınmacının bulunduğunun tahmin edildiğini vurgulayan gazete, söz konusu teknelerin de Kıbrıs’a getirilmelerinin beklendiğini yazdı.

GÖÇ İDARESİ MÜSTEŞARLIĞI KURULACAK

Öte yandan gazete bir diğer haberinde ise, Göç İdaresi Müsteşarlığı oluşturulması için çalışmaların devam ettiğini yazdı.

Sözkonusu müsteşarlığa ilişkin yasanın , 29 Şubat’ta onaylandığını ve müsteşarlık ofisinin oluşturulması çalışmalarının sürdüğünü de vurgulayan gazete, Kıbrıslı Rum Lider Nikos Hristodulidis’in siyasi atamayı gerçekleştirmesinin beklendiğini aktardı.


Benzer Haberler

Üreticilerin 2018 yılı alacakları ödeniyor

Voice Kıbrıs Haber

Özkan Bişmiş tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı!

Voice Kıbrıs Haber

“Üyelerimizi böylesi bir eyleme destek vermemeye çağırıyoruz”

Voice Kıbrıs Haber

Bir zanlının tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı

Voice Kıbrıs Haber

‘Eğitim Bakanlığı okulları geri dönüşe hazırladı mı?

Voice Kıbrıs Haber

Ersoy TİKA’nın 62. ofisinin açılışını yapacak

Voice Kıbrıs Haber