KKTC FBİDER , sarı-lacivert Fenerbahçe Çadırkent hayata geçti - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRISSpor

KKTC FBİDER , sarı-lacivert Fenerbahçe Çadırkent hayata geçtiMerkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen yüzyılın felaketi diye adlandırılan Deprem nedeniyle  KKTC Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği (KKTCFBİDER) depremin yaralarını sarabilmek için yardımlara devam ediyor. Sarı Lacivert Derneğinin organize ettiği ve KKTC Fenerbahçeli İş İnsanları Derneğinin de katkı sapladığı 200 çadırdan oluşan Çadır Kent’i Hatay Dörtyol’da depremzede yurttaşlarımıza hizmet vermeye başladı.

Sarı Lacivert Derneği ve KKTC Fenerbahçeli İş İnsanları derneği öncülüğünde , Hatay Dörtyol Belediyesi ve Kaymakamlığı organizasyonluğunda Hatay Dörtyol’da kurulacağını duyurulan ‘’ Fenerbahçe Sarı Lacivert Çadırkentinin’’ kurulumu tamamlanmış ve ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşların kullanımına açıldı.

.Bir hafta süren hummalı bir çalışma sonucu kurulan ve 200 çadırdan oluşan çadırkent, yaklaşık 1000 depremzede vatandaşın barınma sorununa geçici çözüm olacak. Seyyar banyo ve tuvaletlerin yanı sıra, çadır içlerinde temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde (yatak , battaniye , soba,nevresim takımları,masa sandalye , hijyen setleri vs)  donatılan çadırkent’te, ayrıca çocukların psikososyal destek alabilecekleri ve hoşça vakit geçirebileceği, içinde oyun alanı ve Fenerbahçe Dostluk Kütüphanesi olan bir anaokulu da bulunuyor. Dernek üyeleri ve bağışta bulunan Fenerbahçeli yardımseverlerin bağışları ve  desteğiyle hayata geçen bu projenin gerçekleşme aşamasında tüm yerel yönetimlerin, AFAD ekiplerinin, emniyet ve jandarma teşkilatının, bölgedeki vatandaşların desteği ile tamamlanarak hizmete giren Çadırkent ,kısa bir süre içerisinde depremzedelere hizmet vermeye başlayarak tüm kesimlerden takdir toplamayı başardı.

 KKTC FBİDER Derneği de tüm süreç boyunca dernek başkanı Duygu Komsuoğlu ve Genel Sekreter Burçin Aliusta da bir haftalık sürede çadırkentin kurulumunda maddi manevi katkıda bulunarak büyük emek sarfetti . 

Deprem bölgesinde zor şartlar altında yaşamlarını devam ettiren tüm depremzedelere bir kez daha geçmiş olsun diyor, depremin yaralarını birlikte sarmaya devam edeceğimizin sözünü bir kez daha veriyoruz. 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu