FeaturedKIBRIS

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Rumlar Başbakan Sunak’a mektup gönderdi


İngiltere’de yaşamını sürdüren Kıbrıslı Rumların, Başbakan Rishi Sunak’a mektup gönderdiği haber verildi.

Fileleftheros gazetesi, “Birleşik Krallık Milli Kıbrıs Federasyonu” tarafından gönderilen mektupta Sunak’ın, ileri sürülen “Türk işgalini”, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gibi ele almaya davet edildiğini yazdı.

Gazete mektupta Sunak’ın “Türkiye’nin Kıbrıs karşısındaki faaliyetlerini, Ukrayna’daki işgalle ilgili olarak, Rusya’yı ele aldığı aynı kriterlerle ele alması konusunda teşvik edildiğini” ifade etti.

Gazete mektubu imzalayan “Birleşik Krallık Milli Kıbrıs Federasyonu” başkanı Hristos Karaolis’in, Sunak’ı ayrıca, Türkiye’yi, meydan okumalardan uzak durması ve müzakerelerin 2017’de Crans Montana’da kaldığı yerden yeniden başlayabilmesi için, BM’nin üzerinde anlaşmaya varılmış temeli içerisinde müzakerelere geri dönmesi konusunda teşvik etmeye çağırdığını da ekledi.

Öte yandan haberde “İngiltere’deki Maraş Derneğinin”, geçtiğimiz Perşembe akşamı İngiliz Parlamentosu karşısındaki meydanda, kapalı bölge Maraş kökenli Rumlar ve İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Rumların katılımıyla pankartlı bir gösteri yaptığı da belirtildi.


Benzer Haberler

Yunanistan’da Covid-19 vakalarında artış, bir haftada 5 ölüm!

NTV

Küresel piyasalar karışık seyrediyor

AA

Lefkoşa’daki korkunç olayla ilgili araştırma sürüyor!

Voice Kıbrıs Haber

Nöbetçi eczaneler (21 Haziran 2024)

Voice Kıbrıs Haber

Sofokleous “ Sanat, hayatın içerisinde olmalı”

Bilun Güneş

Serdal Gündüz ile Berke Özbek’in bugünkü duruşmasında 14 emare daha sunuldu

Voice Kıbrıs Haber