FeaturedKIBRIS

“Hükümet naylon poşet yasağı konusunda geri adım attı”


Biyologlar Derneği eski Başkanı Hasan Sarpten, hükümetin, naylon poşet yasağı konusunda geri adım attığını ileri sürdü.

Sarpten sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Hükumetimiz büyuk umutlarla hayata geçirdigi NAYLON POŞET YASAĞI konusunda geri adım attı Kapı kapı gezip kulis yapan ve plastigin ne kadar faydalı bir icat olduğunu anlatan naylon poşet üreticileri sonunda muradına erdi. Yaptıkları baskı sonucu savcılık daha önce uygundur şeklinde verdiği görüşünü değiştirdi ve teknik açıdan yasaya uygun değil şeklinde görüşünü değişti.

Helal olsun Bunun üzerine 29 Haziran 2023 itibariyla kullanimi tamamen yasak olacak olan plastik poşetlerin yasaklanması tam da seçim öncesinde ne yazık ki 1.5 yıl ertelendi. Tümden yasaklanacak poşetler yeni bir kararla 25 kuruştan 1 TL’ye yükseltildi sadece.

Ne diyelim; bu hükumete yazıklar olsun. 1.5 yılda kim öle kim kala, hükümet devam eder mi bilinmez. Zaten, sizden böyle bir adımı doğru dürüst atmak beklenemezdi.

O da, bu konuda size destek veren bizim hatamız Bu arada; en başta doğayı hice sayıp zafer kazanan naylon poşet üreticilerine tebrikler! Bu arada, görüşünü fırıldak gibi değişen savcılık sana da bravo. Lakin, şunu da bilin ki bu iş burda bitmedi er ya da geç bu ada naylondan kurtulacak…”


Benzer Haberler

Banka çalışanından milyonlarca liralık vurgun!

Kamalı Haber

Nöbetçi eczaneler (19 Temmuz 2024)

Voice Kıbrıs Haber

Bir RMMO komandosu daha sıcak çarpmasından yoğun bakımda

TAK

Sıcak hava etkisini sürdürecek

Voice Kıbrıs Haber

Bu yol kanalizasyon çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılacak

Voice Kıbrıs Haber

Dünya genelinde Crowdstrike kaosu: THY 84 seferini iptal etti

Voice Kıbrıs Haber