KIBRIS

Adam kaçırma

Lefkoşa’da borcu olduğu iddiasıyla kaçırdıkları A.O. isimli kişiye günlerce  bir evde işkence yaptıkları tespit edilen zanlılar Emmanuel J.İkekhua, İsrael A. Edo, Clement U.Okoli, Christoper G.Ezeh ve James A.Anima yapılan operasyon sonucu Kızılbaşta bir apartman dairesinde hafta sonu suçüstü tutuklandı.

Polis, evde kaçırılan A.O.’yu elleri bağlı vaziyette bulurken,  zanlılar aleyhinde 3’er gün tutukluluk emri alınmıştı. Tutukluluk süreleri dolan zanlılar, ek tutukluluk talebiyle dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Öte yandan kaçırılarak darp edilen A.O’nun şikayetini geri çekeceği belirtildi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Duruşmada olayla ilgili olguları aktaran polis, ismi geçen zanlıların aranan iki suç ortakları ile birlikte A.O.’yu 28 Kasım tarihinde kullanımlarındaki salon araçla kaçırarak, Kızılbaşta bir apartman dairesinde zorla alıkoyduklarını söyledi. Polis, zanlılar Emmanuel J.İkekhua, İsrael A. Edo, Clement U.Okoli, Christoper G.Ezeh ve James A.Anima’nın A.O.’yu bağladıktan sonra işkence yaptıklarını ve müşteki A.O.’nun otuz bin Dolar borcunu ödemediği takdirde kendisini ve ailesini öldürmekle tehdit ettiklerini kaydetti. Polis, bir kişinin video ve mesaj göstermesi üzerine harekete geçerek, ihbar edilen apartmana operasyon düzenlediklerini belirtti.

Polis, kaçırılan A.O.’dan dan yapılan sorgulamada zanlıların kafasına bira şişesi ile vurup, ellerine demirle vurdukları yönünde ifade verdiğini ayrıca, daha önceden aynı kişiler için şikâyette bulunduğunu kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini ve aranan kişilerin olduğunu belirten polis, zanlıların 5’er gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

Talebi değerlendiren mahkeme zanlıların tutukluluk süresini 5 gün daha uzattı.

 

Kaynak: KAMALI HABER

 

 

 


Benzer Haberler

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği “Sağlık İçin Hareket Et Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı

Voice Kıbrıs Haber

Güngör çöplüğü yine zehir saçıyor!

Voice Kıbrıs Haber

‘Bir takım koruma tedbirleri gerekli’

İtalya Büyükelçisi Bravo “Oyunun kuralları değişir”

Voice Kıbrıs Haber

Ormanda hint keneviri tarlası

‘Guterres çerçevesinin bir parametresinden söz ediyorlar’