FeaturedKIBRIS

Yeltekin, Kooperatif Şirketler Mukayyidinin ivedilikle atanmasını talep etti

Kıbrıs Türk Ofis, Banka, Sigorta ve Ticaret Çalışanları Sendikası (BASS) Genel Sekreteri Ali Yeltekin, Kooperatif Şirketler Mukayyidinin atanmamasının sıkıntı yarattığını belirterek, hükümete ivedilikle atama yapması çağrısında bulundu.

Yazılı açıklamaya yapan Yeltekin, konunun hükümet ortakları arasında anlaşmazlığa yol açtığından atama yapılamadığını savunarak, mukayyid atanamamasının yol açtığı sıkıntılara değindi.

“Başta personelin özlük ve sosyal haklarından tutun, değişen kredi ve mevduat faizlerinin değiştirilememesine, ve ayrıca kooperatiflerde, alınan yönetim kurulu kararlarını uygulamaya geçirememekle devam eden bir çok sıkıntı var” diyen Yeltekin, kooperatiflerle ilgili kararlar ve onayların 2 aydır donuk vaziyette beklediğini söyledi.

“Bunun faturasını kim ödeyecek?” diye soran Yeltekin, kooperatifler açısından önem arz eden kooperatif şirketler mukayyidi mevkiinin vekalet makamı da olmadığını söyleyerek, “Hükümet edenlerin amacının ülkede bulunan tüm kooperatifleri batırmak olduğunu düşünmemek elde değildir” ifadelerini kullandı.


Benzer Haberler

O ülkeden Bitcoin karşılığı vatandaşlık!

Devlet Üretme Çiftlikleri Dairesi kasaplık hayvan satışı yapılacağını duyurdu

Voice Kıbrıs Haber

Dipkarpaz’da kanunsuz eski eser tasarrufu

Voice Kıbrıs Haber

Güneyde ilk özel elektrik santrali için imzalar atıldı

Voice Kıbrıs Haber

KTDTO afiş yarışması ödül töreni gerçekleştirildi

Voice Kıbrıs Haber

Mağusa’da hintkeneviri yetiştiren 2 kişi tutuklandı

Voice Kıbrıs Haber