FeaturedSağlık

Tatlı krizlerine karşı sağlıklı ve doğal besin önerileri

Gün içerisinde ya da diyet yaparken aniden bastıran tatlı krizlerinizi önlemek çok da zor değil. İşte bu krizlere karşı tüketebileceğiniz sağlıklı ve doğal besin önerileri…

ELMA

Gün içerisinde ani şeker ihtiyacı hissettiğinizde sadece 1 tane elma bunu fazlasıyla karşılayacaktır.  Bu sayede kan şekeriniz hızlı bir şekilde düzene girecektir.

BAL KABAĞI

Yüksek lif içeriğine sahip olan bal kabağı, vücutta yavaşça sindirilir; böylece şekerin kana daha dengeli ve istikrarlı şekilde karışmasını sağlar.

FINDIK/ FISTIK EZMESİ

Protein içeriği yüksek gıdaları tüketerek de şeker ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Tatlı ihtiyacı hissettiğinizde fındık ya da fıstık ezmesi yemeniz kan şekerinizi dengeleyecektir.

HURMA

Birçok tatlı tarifinde şeker yerine alternatif olarak kullanılan hurmayı, günde 5-6 tane tüketerek günlük şeker ihtiyacınızı komple karşılayabilirsiniz.

TARÇIN

İnsülin seviyesini kısa sürede dengeleyen ve bu sayede fazla şeker tüketme ihtiyacınızı gideren tarçın, uzmanlar tarafından da sıkça önerilir. İster toz halini kahvenize ekleyerek ister çubuk tarçınla 1-2 tane karanfil ekleyerek kaynattığınız elma dilimlerini çay olarak da tüketebilirsiniz.


Benzer Haberler

Ryanair’in uçuş iptalleri 400 bin yolcuyu etkileyecek

Döviz piyasaları yeni haftaya hareketli başladı

Otelin lojman odasında hırsızlık: 1 tutuklu

Voice Kıbrıs Haber

Gazimağusa’daki bir restoranda yangın çıktı

Voice Kıbrıs Haber

Amerika’da sesli kitap pazarı büyüyor

Voice Kıbrıs Haber

Lute ve Akıncı ‘referans kavramları’ hakkında görüşecek

Voice Kıbrıs Haber