FeaturedKIBRIS

Silahlı saldırı zanlıları teminatla serbest

(Kamalı Haber)- Alayköy’de meydana gelen tüfekli saldırı olayıyla ilgili tutuklanan 3 zanlı “Adına Kayıtsız Ateşli Silah Taşıma, Tasarrufu”, “Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma, Tasarrufu”, “Kasti Hasar”, “Şiddet Kullanma Tehtidi”, “Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlarından teminata bağlanmak üzere dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

Polis memuru Toykan Gülerler mahkemede olguları aktardı. Polis, zanlıların 27 Şubat’ta saat 04.50’de zanlılardan birinin  kullanımındaki araçla aralarında daha önceden kız meselesi yüzünden husumet bulunan K.Ü.’ye (E-19) ait Alayköy’de 20 Temmuz Caddesine bulunan ikametgahın önüne gittiklerini söyledi.

Polis, zanlının adına kayıtlı olmayan av tüfeğini ikametgahın oturma odasının batıya bakan alüminyum çerçeveli çift cam sürgülü balkon kapısına doğrultup bir el ateş edip camın kırılmasına sebebiyet verdikten sonra, evin avlusu içerisinde park halinde bulunan K.Ü.’nün babası S.Ü.’ye ait HE 160 Plakalı Nissan Cube marka salon aracın sağ arka kelebek camına bir el ateş edip kırılmasına sebebiyet verip hasara uğrattıktan sonra, olay yerinden aynı araçla hızlıca ayrıldıklarını aktardı.

Polis, zanlıların aynı gün kamera görüntülerinden tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandıklarını belirtti.

Polis, olay yerinde yapılan incelemede 2 adet 12’lik fişenk tapası ve av tüfeği fişenk saçmaları bulunup emare olarak alındığını söyledi.

Polis, meseleyle ilgili, birçok ifade aldıklarını ve kamera görüntüsü incelediklerini söyledi.

Polis, olayda kullanılan av tüfeğinin zanlılardan birinin  evinde yatağın altında bulunduğunu açıkladı.

Polis, Özkan’ın olaydan sonra iki fişenki boş araziye attığını söylediğini, söz konusu yerde yapılan aramada bir şey bulamadıklarını söyledi.

Polis, zanlının cep telefonunda olayla ilgili görüntü tespit ettiklerini, telefonun incelenmek üzere emare alındığını ve DATA Şubesine gönderildiğini açıkladı.

Polis, soruşturmanın zanlılarla ilgili kısmının tamamlandığını, tümünün KKTC vatandaşı ve sabıkasız olduklarını belirterek, teminat talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 50’er bin TL nakit teminat yatırmasına, her biri için birer kefilin 500’er bin TL kefalet senedi imzalamasına, yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapmalarına emir verdi.


Benzer Haberler

Yolda çökme tehlikesi!

En son hava durumu tahminleri (15 Kasım 2023)

Voice Kıbrıs Haber

El-Sen’den uyarı grevi

“Öğrencilerin sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atacaksınız”

Voice Kıbrıs Haber

Dünya geneli vaka sayısı 40 milyona yaklaştı

Nöbetçi eczaneler (24 Aralık 2023)

Voice Kıbrıs Haber