DÜNYAFeatured

Sidney’de bir saldırı daha: Piskopos dahil 4 kişi bıçaklandı


Avustralya’nın başkenti Sidney‘in batısında bir kilisede, piskopos dahil en az  4 kişinin bıçaklandığı bildirildi. Ayin sırasında konuşma yapan piskopos, Gazze Şeridi’ne yönelik gezisini anlatırken saldırıya uğradı. Polis, saldırganın tutuklandığını açıkladı.

Polis, başkent Sidney’de bir kilisede meydana gelen bıçaklı saldırıda durumu ciddi olan 50’li yaşlarındaki piskopos da dahil olmak üzere en az dört kişinin yaralandığını söyledi.

Olay yerinde 11 ambulans olduğu aktarıldı.

Bir polis sözcüsü, saldırının ardından yaptığı açıklamada, memurların bir kişiyi tutukladığını söyledi.

GAZZE GEZİSİNİ ANLATIRKEN SALDIRIYA UĞRADI

Saldırı, Christ The Good Shepherd Kilisesi’nde düzenlenen ayin sırasında meydana geldi. Ayin sırasında konuşma yapan piskopos Gazze Şeridi’ne yönelik gezisini anlatırken saldırıya uğradı.

Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı ve sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alındığı belirtildi. Olay yerine ulaşan polis etkinlik için toplanan büyük kalabalığı kontrol altına aldı.

Bu, Sidney’de bir alışveriş merkezinde düzenlenen bıçaklı saldırıda 6 kişinin öldürülmesinin ardından, üç gün içinde gerçekleşen ikinci toplu bıçaklama olayı olarak dikkat çekti.Benzer Haberler

İsrail’den ateşkes için yeni teklif

AA

Sanayiciden sağduyu çağrısı

TAK

Sterlin ve Euro hareketlendi

Voice Kıbrıs Haber

Zanlının 2 yerden daha hırsızlık yaptığı tespit edildi

Voice Kıbrıs Haber

KTEZO “Bütün bu toz duman içinde bu işten vurgun yapanlar hiç de az değildir”

TAK

Çavuş “Bu hafta 20 ton 880 kilogram et gelecek”

TAK