DÜNYA

Polonya’dan havalanan uçak bomba alarmı nedeniyle zorunlu iniş yaptı

Polonya’dan havalanan ve bomba alarmı nedeniyle Yunanistan’ın başkenti Atina’daki Eleftherios Venizelos Havalimanı’na inen uçakta “şüpheli bir duruma rastlanmadığı” bildirildi.

Yunan Devlet Ajansı AMNA’nın haberinde, Polonya’nın Katoviçe kentinden Atina’ya gelen, Ryanair’e ait 192 yolcunun bulunduğu uçağın, bomba alarmı vererek yerel saatle dün 17.40’ta Eleftherios Venizelos Havalimanı’na indiği, uçağa Yunanistan Silahlı Kuvvetlerine ait iki F-16 savaş uçağının eşlik ettiği ifade edildi.

Yunanistan Polis Teşkilatından yapılan açıklamada ise Yunan emniyet birimlerinin tüm yolcular üzerinde ve uçakta yaptıkları kontrollerde herhangi bir şüpheli duruma rastlanmadığı vurgulandı.

Polonya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lukasz Jasina da devlet haber ajansı PAP’a yaptığı açıklamada, “Tüm yolcular güvenle uçaktan ayrıldı. Yanlış alarm verilmiş. Yaralanan kimse yok. Hiçbir yolcunun da yardımımıza ihtiyacı yoktu ve havayolu şirketi tüm sorunları kendilerinin halledeceğini söyledi.” ifadelerini kullandı.


Benzer Haberler

Beyaz Saray’da Türkiye-ABD zirvesi

Voice Kıbrıs Haber

Bitcoin yeniden 16 bin dolar bandında

Aşıda tedarik krizi… AB ile AstraZeneca görüştü

Voice Kıbrıs Haber

Elon Musk’tan UFO açıklaması

Şiştiğini görünce yardım çağırdılar… Bakın içinden ne çıktı

Almanya’nın İncirlik üssü alternatifleri arasında Kıbrıs da var