FeaturedKIBRIS

Polis denetimlerinde 10 kişi tutuklandı

Polis, 17-18 Şubat 2024 tarihleri, 18:00-03:00 saatleri arasında, Lefkoşa, Gazimağusa, Girne Güzelyurt ve İskele Polis Müdürlükleri’nin sorumluluk alanları içerisinde, eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirdi.

Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, gece kulüpleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş olup, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklandı.

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 34 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 3,185 araç sürücüsü kontrol edildi ve 145’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 10’ü alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 112’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 22’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 93’ü seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 12’si sigortasız araç kullanmak, 1’i trafik ışıklarına uymamak, 2’si kayıtsız araç kullanmak, 22’si aracın camlarına görüşü engelleyici cam filmi yapıştırmak olmak üzere toplam 648 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 139 araç ise trafikten men edildi.

Gazimağusa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler, marketler, kahvehaneler ve gece kulüpleri kontrol edilmiş olup, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 5 kişi tutuklandı.

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 26 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 2,182 araç sürücüsü kontrol edildi ve 313’ü yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 4’ü alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 13’ü seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak olmak üzere toplam 496 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 2 sürücü tutuklanmış ve 3 araç ise trafikten men edildi.

 


Benzer Haberler

TÜK’ten fason tohum hizmeti

Voice Kıbrıs Haber

Özersay, alınan kararları açıkladı

SysAdmin

Dikmen, Taşkent arasında yangın!

Voice Kıbrıs Haber

Brent petrol fiyatı ne kadar oldu?

Voice Kıbrıs Haber

“Çocuklarımızın geleceğiyle oynuyorsunuz”

Voice Kıbrıs Haber

Maraş’ta “takas, tazminat, iade yöntemi” kararı

Voice Kıbrıs Haber