FeaturedKIBRIS

Lübnan yasadışı göçmen kaçakçılığına karşı gözetleme çabalarını artırma taahhüdünde bulundu


Lübnan yönetimi, göçmen sorunuyla mücadele etme aciliyetini kabul ederek, yasadışı göçmen kaçakçılığı şebekelerini tespit etmek için gözetleme çabalarını artırma taahhüdünde bulundu.
Kıbrıslı Rum Sözcü Konstantinos Letymbiotis Kıbrıslı Rum Lider Nikos Hristodulidis’in komşu ülkedeki temaslarının sonuçlarına ilişkin yazılı bir açıklama paylaştı.
Letymbiotis, bugünkü görüşmelerde üzerinde anlaşılan konuların uygulanmasına odaklanılması ve Kıbrıs, Lübnan ve Avrupa Komisyonu arasında koordinasyon olmasının yanı sıra Lübnan ve AB arasında eylemlerin üstlenilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını belirtti.
Letymbiotis, Hristodulidis’in göçün etkili yönetimi için Kıbrıs Cumhuriyeti ve Lübnan arasındaki işbirliğini Lübnan Başbakanı Najib Mikati ile ele aldığını belirtti.
Hristodulidis, Lübnan Başbakanı ile biraraya geldi, ardından Meclis Başkanı Nabih Berri ile görüştü.
Sözcü, Lübnan Başbakanı ile gerçekleştirilen görüşmede göçmen sorununun ortak bir sorun olduğu ve müdahalenin de koordineli eylemlerle ortak olması gerektiği gerçeği üzerinde durulduğuna dikkat çekti.
Avrupa Komisyonu’nun somut katkısıyla iki ülke arasında iş birliğine varılmasını içeren çok iyi bir istişarenin yapıldığını ifade eden Sözcü, Hristodulidis’in bu konudaki devam eden AB müzakerelerine değindiğini ve AB’nin niyetlerinin uygulanmasının, Kıbrıs’a yönelik artan göç akınlarına karşı her iki tarafın da atacağı adımlara bağlı olduğuna dikkat çektiğini aktardı.Benzer Haberler

Hayvancılardan eyleme devam kararı… İki sendika genel greve gidiyor!

TAK

Eşinin şikayetçi olduğu kadın ikamet izinsiz çıktı!

Voice Kıbrıs Haber

Sığınmacı başvurularının incelenmesinin askıya alınması akışı “bıçak gibi kesti”

TAK

İddia makamı avukatı “Beklenen evraklar bulundu”

TAK

UBP MYK’dan Başbakan Üstel’e tam destek

TAK

Güney Kıbrıs’ta işsizlik oranı düştü

TAK