FeaturedKIBRIS

LTB ekipleri arama-kurtarma çalışmalarına destek olmak için Türkiye’ye gidecek

Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından arama kurtarma çalışmaları destek olmak amacıyla Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Afet Yardım Ekibi bu akşam Mağusa Limanı’ndan İskenderun’a hareket edecek.

LTB’den verilen bilgiye göre, dozer operatörü, elektrikçi, makinist, su teknik personeli, demirci, mühendis, eczacı ve doktorun yer aldığı LTB ekibinde Başkan Mehmet Harmancı ile Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ve Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği’nden gönüllüler de yer alıyor.

Yarın sabah saatlerinde İskenderun’a varacak ekip, AFAD’ın yönlendirmeleri ile deprem bölgesinde çalışmalarda bulunacak, ihtiyaçlı insanlara yardım eli uzatacak.

-Bilgilendirme ve Koordinasyon toplantısına yapıldı

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, bölgede aktif görevde yer alacak LTB Afet Yardım Ekibi ile bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı yaptı. Çalışmaların koordineli şekilde yapılmasını sağlamak üzere gerçekleştirilen toplantıda teknik detayların tamamlanmasının ardından Harmancı, çok zorlu koşullarda çalışmalar yapılacak ekibe büyük bir özveri ile sorumluluk üstlendikleri için teşekkür etti.

-“Lefkoşa Her Zaman Yanınızda”

“Lefkoşa Her Zaman Yanınızda” kampanyasında yardımlar sabah 08.30 ile akşam 19.00 arası Merkez Lefkoşa’da oluşturulan Afet Yardım Merkezi tarafından toplanıyor.

İlk etapta toplanan yardımlar İskenderun’a gidecek TIR’a yüklendi. LTB Afet Yardım Merkezi’ne 0548 863 0582 numaralı telefonundan ulaşılabiliyor.


Benzer Haberler

“Meclis’te kapalı oturum yapılması faydalı ve gereklidir”

Sterlin ve Euro’da son rakamlar (6 Ağustos 2020 döviz kurları)

Voice Kıbrıs Haber

Nöbetçi eczaneler (8 Aralık 2020)

Voice Kıbrıs Haber

“New York’ta üçlü görüşme ihtimali”

Voice Kıbrıs Haber

3 TIR aşı ve tıbbi malzeme teslim alındı

Voice Kıbrıs Haber

Cumhurbaşkanı Akıncı İsviçre’de

SysAdmin