FeaturedKIBRIS

Ktoris “Kıbrıslı Türklerin polise şikayetten çekinmesi kaygı duyulması gereken bir şey”

İki Toplumlu Kültürel Miras Komitesi Kıbrıslı Rum Eş Başkanı Sotos Ktoris, pazar günü gezmeye gittikleri Trodos dönüşünde bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğrayan ve 3’ü yaralanan 8 Kıbrıslı Türk gencin Rum polisine şikayette bulunmaktan çekinmesinin, “çok kaygı duyulması gereken bir şey” olduğunu söyledi .

Politis gazetesine göre Sotos Ktoris, “8 Kıbrıslı Türk, adil muamele görmeyeceklerini düşünerek, Kıbrıs makamlarına şikayette bulunmak istemedi. Çünkü bunu yaparlarsa, ne zaman Güney’e gitseler negatif ayrımcılıkla karşılaşacaklarına inanıyorlar. Kıbrıslı Türkler arasında bu algının sağlamlaşması bizi çok kaygılandırmalıdır” ifadelerini kullandı.
POLİS BASIN SÖZCÜSÜ “ POLİSE HERHANGİ BİR ŞİKAYET ULAŞMADI”
Saldırı haberini Kıbrıs Türk basınından aktaran gazeteye göre,Kıbrıs Rum Polisi Basın Sözcüsü Hristos Andreu, Trodos yakınlarındaki olayla ilgili polise ulaşan hiçbir şikayet olmadığını söyledi. Sözcü, olayın Kıbrıs Türk basınına yansımasının ardından o gün o bölgede olan kişilerden bilgi almaya çalışıldığını ancak çabanın sonuçsuz kaldığını, bölgede güvenlik kamerası olup olmadığına da bakıldığını ancak yine sonuç alınamadığını söyledi.


Benzer Haberler

Petru’dan ‘Lefkoşa fır hattının kuzeyinde hassasiyet çağrısı’

‘Seçimin bitmiş olduğunu kabul etmek gerek’

Antibiyotiğe dirençli mikroorganizmalar

Çocuk gözüyle “Kıbrıs’ın Sokak Oyunları” yarışması devam ediyor

Voice Kıbrıs Haber

Bugün hava nasıl olacak? ( 26 Kasım 2018 son hava durumu tahminleri)

Voice Kıbrıs Haber

Vatandaşlıklar konusunda yeni kriterler

Voice Kıbrıs Haber