Instagram "Sessiz Mod" özelliğini kullanıma sundu - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedTeknoloji

Instagram “Sessiz Mod” özelliğini kullanıma sunduSosyal medya bağımlılığı günümüzde giderek büyüyen bir endişeye neden oluyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ve internete erişimin kolaylaşması ile özellikle gençler sosyal medya platformlarında daha fazla zaman harcıyor. Bu, arkadaşlar ve aile ile iletişim halinde olmak ve bilgi paylaşmak için harika bir yol olabilirken, aşırı sosyal medya kullanımı kişilerin akıl sağlığında olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. Instagram, akıllı telefon bağımlığı ile mücadele etmek için “Sessiz Mod” (Quite Mode) adı verilen yeni bir özelliğini kullanıcılara sundu. “Sessiz Mod” nedir?”, “Sessiz Mod Türkiye’de ne zaman kullanılacak?”, “Instagram’da Sessiz Mod nasıl açılır?” gibi soruların yanıtlarını haberde bulabilirsiniz.

Instagram, kullanıcıların gördüğü uyarı sayısını azaltmak ve onların akıllı telefon bağımlılığıyla mücadele etmesine yardımcı olmak için yeni bir ‘Sessiz Mod’ (Quite Mode) başlattı. Şimdilik belirli ülkelerde kullanıma sunulan “Sessiz Mod”, uygulamanın bildirimlerini kapatıyor ve doğrudan mesajlara (DM’ler) otomatik yanıtlar gönderiyor.

Bununla birlikte Instagram, “Sessiz Mod”da olan kullanıcıların arkadaşlarının haberdar olması için  Instagram profil adlarının altına yeni bir “sessiz modda” durumu ekliyor.

Instagram kullanıcıları, uygulamanın “Ayarlar” kısmına gelip “Sessiz Mod”u açıp kapatabiliyor ya da  otomatik olarak etkinleştirilmesi için bir süre belirlemeyi seçebiliyor.

Kullanıcılar ayrıca geceleri Instagram’da ‘birkaç dakika’ geçirdikten sonra “Sessiz Mod”u açmak isteyip istemediklerini soran bir istem alabiliyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu