DÜNYAFeatured

Dubai’de uçan taksi hizmeti resmen başlıyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Dubai’nin dünyada uçan taksi hizmeti veren ilk şehir olduğunu duyurdu. Dubai Uluslararası Havalimanı ile Palm Jumeirah arası 45 dakika olan yolculuk süresi, uçan taksiyle 10 dakikaya inecek.

BAE haber ajansı WAM’ın X sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, pilot ve 4 yolcu taşıma kapasitesine sahip uçan taksinin sıfır emisyonlu olduğu kaydedildi.

BAE haber ajansı WAM’ın X sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, pilot ve 4 yolcu taşıma kapasitesine sahip uçan taksinin sıfır emisyonlu olduğu kaydedildi

Maksimum uçuş menzili 161 kilometre, maksimum hızı da saatte 320 kilometre olan uçan taksinin, Dubai Uluslararası Havaalanı yakınında, şehir merkezindeki Downtown’da, Dubai Marina’da ve Palm Jumeirah’da olmak üzere toplam 4 istasyonu olacağı aktarıldı.

Açıklamada, Dubai Uluslararası Havaalanı arası ile Palm Jumeirah arası 45 dakika olan yolculuk süresinin uçan taksiyle 10 dakikaya ineceğine işaret edildi.

 


Benzer Haberler

Duncan, Kıbrıs’ın kuzeyindeki devleti tanımıyoruz!

Voice Kıbrıs Haber

AB-Ukrayna Zirvesi, savaşın başlamasından beri ilk kez toplanacak

Voice Kıbrıs Haber

“Seçme ve seçilme hakkı verilmesi için çalışma başlatacağız”

Voice Kıbrıs Haber

Türkiye Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Voice Kıbrıs Haber

Televizyon efsanesi hayatını kaybetti!

Lefkoşa’da kavga: 3 tutuklu, 1 kişi aranıyor!