FeaturedKIBRIS

Candan “Siz Güzelyurt’u vermişsiniz haberiniz yok”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Güzelyurt Milletvekili Armağan Candan, Güzelyurt’ta bugün yapılan eyleme dikkat çekerek , narenciyenin sokağa dökülmüş olmasının üzücü olduğunu söyledi.
Candan, Meclis’te“Halk Geçim, Hükümet Kurultay Derdinde” konusunda güncel konuşma yaptı.
Candan, bu sabah Güzelyurt’ta yapılan eyleme değinerek, narenciyenin sokağa dökülmüş olmasının üzücü olduğunu söyleyerek, “Siz Güzelyurt’u vermişsiniz haberiniz yok” dedi.
Narenciyenin yollara döküldüğünü görmekten “üzüntü duyduğunu” söyleyen Candan, ihracatçı, üretici, kontraktör gibi tüm kesimlerin bugünkü eyleme katılarak durumun devam edemeyeceğini aktardığını belirtti.
Candan, yetkililerin sorunun çözüldüğüne ilişkin açıklamalar yaptığını ancak yapılan eylemin bunun böyle olmadığını gösterdiğini söyledi.
“ HÜKÜMETİN GİRİŞİMLERİ YETERLİ SONUCU ÜRETMEDİ”
Türkiye’de yaşanan bazı gelişmeler nedeniyle üretilen narenciyenin ihracatında sorun yaşanacak noktaya gelindiğini bu sorunun daha da büyük sıkıntılara yol açabileceğini söyleyen Candan, hükümetin geç kalarak yapmaya çalıştığı girişimlerin yeterli sonucu üretmediğini iddia etti.
Candan, hükümetin büyük ortağı ile küçük ortağının gündeminin ise kurultay olduğunu ileri sürerek, “Olan Kıbrıs Türk halkına, tüm tüketicilere oluyor” dedi.
Narenciyenin dalında kalması, üreticinin yetersiz fiyatla tazmin edilmesinin doğru olmadığını söyleyen Candan, hükümetin hemen Güzelyurt’a giderek bu sorunun çözümüne yönelik çalışma yapması gerektiğini belirtti.


Benzer Haberler

Rum Sağlık Bakanlığı: Hızlı testlere güvenilmemeli

‘Bir takım koruma tedbirleri gerekli’

“Kalp nakli tüm ekip için zor bir süreçti”

Voice Kıbrıs Haber

Alacak verecek meselesi yüzünden ciddi şekilde darp

Güneyde vaka sayısı bin 500’e yaklaştı

Voice Kıbrıs Haber

Gezici anketine göre UBP birinci sırada

Voice Kıbrıs Haber