DÜNYA

‘Bohemian Rhapsody’, stream müzik platformlarında en çok dinlenen 20. yüzyıl şarkısı


Efsane grup Queen’in alametifarikası olan ‘Bohemian Rhapsody’nin, stream ortamda en çok dinlenen 20. yüzyıl şarkısı ve tüm zamanların klasik rock şarkısı olduğu açıklandı.

Queen’in 1975 tarihli ‘A Night at the Opera’ albümünün hit şarkısı ‘Bohemian Rhapsody’, küresel çapta stream müzik servislerinde 1.6 milyardan fazla kez çalınarak bir rekora imza attı.

Bu çılgınlıkta, kasım başında tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de gösterime giren şarkı ile aynı isimli filmin de bir etkisi oldu. Queen’in lideri ve solisti Freddie Mercury’nin hayatını konu alan film de şimdiden 2018’de en çok izlenenler arasına girdi.

İngiliz rock grubunun gitaristi Brian May, 21. yüzyılda müziğe erişime damga vuran stream müzik platformlarında rekor kırmalarını şöyle değerlendirdi:

“Demek rock müziğin nehri, akışlara (streams) dönüştü! Bizim müziğimiz hala en çok aktığı için çok mutluyum!”

Albümü çıkaran şirket olan Universal Music Group’un (UMG) CEO’su Lucian Grainge de ‘Bohemian Rhapsody’ için “Gelmiş geçmiş en muhteşem müzik gruplarından birinin yarattığı gelmiş geçmiş en muhteşem şarkılardan biridir” dedi.

“Queen’i temsil etmekten çok gururluyuz ve şarkının ilk yayımlanmasından 40 küsur yıl sonra hala tüm dünyada yeni fanlara esin kaynağı olmadından heyecan duyuyoruz” diye devam eden Grainge Queen ile Jim Beach’i bu inanılmaz başarılarından ötürü tebrik etti.

(Sputnik)


Benzer Haberler

İngiltere’de valizde ceset alarmı

NTV

Donald Trump “Ölmüş olmam gerekiyordu”

BBC Türkçe

Bitcoin’de sert yükseliş

NTV

Trump’a suikast girişiminin ardında yatan neden araştırılıyor

Voice Kıbrıs Haber

EURO 2024’te şampiyon İspanya oldu

Voice Kıbrıs Haber

Trump’a suikast girişimi dünya gündemine oturdu

NTV