FeaturedKIBRIS

Birinci “Hükümet talimat almayı bırakmalı“

CTP Milletvekili Ceyhun Birinci, “Yarattığınız İstikrar, Reçete Soruşturması ve Yaşlı Bakımevleri” konulu güncel konuşma yaptı.

“Ülkeyi yönettiğini zannedenlerin TC’den aldıkları talimatlarla tüm kurum ve sektörleri yerle bir ettiğini” söyleyen Birinci, “hükümetin; yolsuzlukta, dolandırıcılıkta, hırsızlıkta, sahte diploma ve ekonomik birçok konuda istikrarlı olduğu” görüşünü savundu.

Bir an önce hükümetin “sağduyuya geçip talimat almayı bırakması” gerektiğini dile getiren Birinci, ülkenin “gri” listede değil “kara” listede olduğunu iddia etti.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın sürekli yurtdışında seyahatlerde olduğunu söyleyen Birinci, yurtdışında şu anda yaratılan istikrardan bahsedilmemesi gerektiğini kaydetti.

Birinci, ileriki seçimlerde hükümet yetkililerine “kesinlikle aday olmamaları” tavsiyesinde bulundu.

Acil serviste yaşanan sorunları anlatan Birinci, bu konulara da acil el atılması gerektiğini belirtti.

“ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE İLAÇ EKSİKLİĞİ YAŞANIYOR”

Onkoloji bölümünde halen ilaç eksikliği yaşandığına dikkat çeken Birinci, diğer bölümlerde de ilaç eksikliği yaşandığını ve bunların boyutunun da çok fazla olduğunu kaydetti.

Hastaların halen ilaca erişmediğini dile getiren Birinci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıklamalarına değindi; reçete soruşturması öncesini ve sonrasını anlatarak halen hastaların reçeteye erişimde sorun yaşadığını belirtti.

“TABİPLER BİRLİĞİ DE SİSTEME KATILMALI”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yaptığı protokole de değinen Birinci, Tabipler Birliği’ni de sisteme katarak daha uygun bir protokol yapılması gerektiğini kaydetti.

Sigortalı hastaların daha iyi hizmet alabileceği bir ortam sağlanması gerektiğini dile getiren Birinci, bu ekonomik krizde insanların çok ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi.

“YAŞLI BAKIMEVLERİNDE SORUNLAR ÇÖZÜLMEDİ”

Yaşlı Bakımevlerine de değinen Birinci, iki yıl olmasına rağmen burada soruların çözülmediğini, yaşlı bakımevinin bir an önce bitirilmesi gerektiğini ve yaşlı bakımevlerinin denetlenmesinin şart olduğunu kaydetti.

Yaşlı bakımevlerinin çağdaş ve modern olması gerektiğini dile getiren Birinci, vatandaşın bu konularda görev beklediğini söyledi fakat kendisinin çok da umudu olmadığını belirtti.


Benzer Haberler

“Savaşın etkisi bölgesel bir sorun olarak önümüze çıkıyor”

‘Dolunay geliyor’ (Haftalık burç yorumları – 20-26 Ağustos 2018 haftası)

Voice Kıbrıs Haber

Devlet Emlak’tan açık artırma usulü satış…

Voice Kıbrıs Haber

Lefkoşa’da ölümlü kaza: 24 yaşındaki Baycengiz yaşamını kaybetti

Voice Kıbrıs Haber

Savaştan sonra göç eden çoğu Ukraynalı Almanya, Polonya ve Çekya’da yaşıyor

TAK

Hristodulidis yarın Holguin’le yeniden bir araya gelecek

TAK