FeaturedKIBRIS

Belediyeler Birliği’ni temsilen bazı belediye başkanları ekiplerle birlikte deprem bölgesine gidiyor

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB), Cumhurbaşkanlığı Deprem Kriz ve Koordinasyon Komitesi organizasyonunda, AFAD ve Türkiye Belediyeler Birliği ile yapılan temaslarda belirlenen iş araçları ile birlikte enkaz bölgesine gidiyor.

KTBB Başkanı Mahmut Özçınar’ın verdiği bilgiye göre, Belediyeler Birliğini temsilen Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Lapta-Alsancak Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser ve Beyarmudu Belediye Başkanı Bülent Bebek gidecek. Heyetle birlikte bölgede tecrübesi bulunan eski Gaziantep Başkonsolosu Fahri Yönlüer de bölgeye hareket edecek.

Belediye başkanları ile iş araçlarını taşıyacak geminin bu gece saat 22.00’de Gazimağusa Limanından İskenderun’a hareket etmesi planlanıyor.

Enkaz alanına gidecek iş makineleri ve araç-gereç şöyle:

“5 vinç, 6 ekskavatör, 1 kazıcı yükleyici, 2 akaryakıt tankeri, 6 teleskop, 9 kamyon, 10 kepçe, 6 tır ve biri kapalı, 3 dorse, 40 ranza, 1 yol servis, 1 jeneratör, 1 erzak aracı, 6 arazi aracı.”


Benzer Haberler

Akıncı: Stratejik hedef barıştır, çözümdür

Sucuoğlu’ndan ikinci bin 500 TL ödeme ile ilgili açıklama

Voice Kıbrıs Haber

Altuğra “0-14 yaş grubu çocuklara hizmet verilecek”

Voice Kıbrıs Haber

Güzelyurt’ta elektrik kesintisi!

Voice Kıbrıs Haber

“Karma oyun yarattığı karmaşanın boyutları siyasi ahlaksızlıklara kadar gitti”

Voice Kıbrıs Haber

Özgöçmen, sağlıkta işlerin yolunda gitmediğini duyurdu

Voice Kıbrıs Haber