FeaturedKIBRIS

Av köpeği hırsızlığında iki toplumlu çete şüphesi

Rum polisinin, Baf’ın “Peya” köyü yakınlarında şüpheli bulduğu bir aracı durdurmak istediği, dur ihtarına uymayan ve daha sonra terk edilmiş olarak bulunan aracın içerisinde, bölgeden çalınan 6 adet av köpeğinin tespit edildiği bildirildi.

Politis gazetesi, Rum polisinin dün sabah saatlerinde “Peya” bölgesinde devriye gezerken şüpheli gördüğü bir aracı durdurmak istediği, iki gencin kullandığına inanılan aracın dur ihtarına uymayarak kaçtığını yazdı.

Gazete haberinin devamında, aracın daha sonra yakınlardaki bir tarlada terk edilmiş halde ve içerisinde 6 çalıntı av köpeğiyle birlikte bulunduğunu belirtirken, polisin incelemesinde aracın plakalarının sahte olduğu, gerçek plakaların ise aracın içinde bulunduğunun tespit edildiğini aktardı.

Rum polisinin araç içinde bulunan gerçek plakaların incelenmesi sonrasında, aracın 84 yaşındaki bir Kıbrıslı Türk’e ait olduğunun tespit edildi. İki toplumlu Suçla Mücadeleyle İşbirliği Teknik Komitesi’nin yardımının istendiği belirtilen haberde, hakkında tutuklama kararı çıkartılan sözkonusu Kıbrıslı Türk’ün ise hayatta olup olmadığının dahi bilinmediği vurgulandı.

Gazete, Rum polisinin, hem Kıbrıs’ın güneyinde, hem de kuzeyinde faaliyet gösteren bir çetenin varlığından şüphelendiğini aktardı.

(TAK)


Benzer Haberler

Cephanelikteki patlama Rum basınında

Voice Kıbrıs Haber

Çetinkaya’dan tarihi “Taksim Sahası” adımı

Voice Kıbrıs Haber

Zeki Çeler’i siyah çelenk protesto ettiler

Voice Kıbrıs Haber

KKTC’de koronavirüs kaynaklı bir ölüm daha!

Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı… İşte 70 Milyon TL’yi kazanan numara!

Voice Kıbrıs Haber

Bu yol 2 hafta trafiğe kapatılacak

Voice Kıbrıs Haber