Apple'dan resmi duyuru - Voice Kıbrıs Haber
DÜNYAFeaturedTeknoloji

Apple’dan resmi duyuru

Apple, yeni iPhone modellerinin tanıtılacağı lansman tarihini resmi olarak duyurdu. Peki Apple iPhone 15 ile birlikte düzenlenecek lansmanda neler tanıtacak? iOS 17 güncellemesi ne zaman gelecek? İşte ayrıntılar…

Apple, WWDC 2023’te birçok yeni cihazını tanıtmış ancak yeni iPhone cihazları ilgili bir bilgi vermemişti.

IPHONE 15’İN ÇIKIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Apple, dün akşam yaptığı duyuruyla beraber iPhone 15 modellerinin lansman tarihini duyurdu. Yapılan duyuruya göre iPhone 15 modelleri 12 Eylül TSİ 10.00’da kullanıcılar ile buluşacak.

RENKLERİ BELLİ OLDU

iPhone 15/15 Plus’ın çıkış yapması beklenen renkleri ise şöyle;

Siyah 

Yeşil 

Mavi 

Sarı

Pembe

 iOS 17 ÇIKIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Apple dün akşam lansman tarihinin duyurusunun ardından iOS 17 Beta 8’i yayınladı. Muhtemelen beta kullanıcıları için son güncelleme olduğu tahmin edilirken iOS 17’nin tüm kullanıcılar için yayınlanma günü 18 Eylül olarak belirlendi.

APPLE WATCH SERIES 9

Apple’ın bu yıl, mevcut Series 8’in yinelemeli bir güncellemesi olan Apple Watch Series 9’u piyasaya sürmesi bekleniyor.

Yenilemenin, cihazın S serisi çipindeki çekirdeklerin güncellenmesine odaklanarak kayda değer bir performans artışı sağlaması bekleniyor, ancak cihazın geri kalanının Apple Watch Series 8 ile etkili bir şekilde aynı olması muhtemel.

APPLE WATCH ULTRA 2

Apple Watch Ultra’nın yenilenmiş bir versiyonu bu sonbaharda çıkacak ve yeni 3D baskılı bileşenlerle birlikte Apple Watch Series 9’a gelen aynı S9 işlemci yükseltmesini alması bekleniyor.

Apple Watch Ultra’nın ikinci nesil versiyonu potansiyel olarak birinci nesil modelden daha hafif olabilir.

APPLE WATCH ULTRA 2

Söylentilere göre yeni Apple Watch Ultra’nın daha düşük bir ağırlığa sahip olacağını ve bunun Apple’ın kullanacağı söylenen 3D baskılı parçalardan kaynaklanabileceğini iddia ediyor.

İkinci nesil Apple Watch Ultra, siyah titanyum rengi gibi yeni ve daha koyu bir renk seçeneğiyle de gelebilir.

RENKLİ USB-C ŞARJ KABLOLARI

Apple yeni cihazlarla birlikte USB-C girişlerini desteklemeye başlayacak. Apple’ın bu değişimi fark ettirmek için her cihaz rengine uyumlu renkli şarj kablolarını tanıtması bekleniyor.

PRO MODELLERİNİN RENKLERİ

iPhone 15 Pro modellerinin ise bu renklerde çıkış yapması bekleniyor;

Uzay Grisi 

Gümüş 

Titan Grisi

Koyu Mavi Benzer Haberler

Başa dön tuşu