DÜNYA

ABD’de bakımevinde 1 yaşındaki bebek yaşamını yitirdi

ABD’nin New York kentinde bir yaşındaki bebeğin bakımevinde “fentanil” maddesine maruz kalarak ölmesi üzerine gözaltına alınan bakımevi işletmecisi ile bakımevinin bulunduğu dairenin bir odasını kiralayan bir kişi, “cinayet” ile suçlandı.

New York Times’ın haberine göre, Nicholas Feliz Dominici isimli bir yaşındaki bebek, bakımevinde fentanil maddesine maruz kaldıktan sonra yaşamını yitirdi, aynı maddeye maruz kalan üç çocuk da hastaneye kaldırıldı.

Soruşturma kapsamında bakımevini işleten Grei Mendez ve bakımevinin bir odasını kiralayan Carlisto Acevedo Brito gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlara “cinayet” suçlaması yöneltilirken, Mendez, kefaletle serbest bırakıldı. Mendez’in odayı 200 dolar karşılığı kiraladığı belirtilen Brito ise henüz mahkemeye çıkarılmadı.

Bronx Bölgesi Savcı Yardımcısı Karl Miller, Brito’nun odasının bulunduğu koridordaki bir duvarda 1 kilogram fentanil ele geçirildiğini belirtti.

ABD’de her gün 150’den fazla kişi fentanilden hayatını kaybediyor

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine göre, ABD’de her gün 150’den fazla kişi, daha çok hap formunda kullanılan fentanil gibi sentetik uyuşturucular nedeniyle hayatını kaybediyor.

Sentetik ağrı kesici olarak kullanılan fentanilin, morfinden 100 kat daha güçlü olduğu ve 2 miligram alındığı takdirde ölümcül olabileceği belirtiliyor.


Benzer Haberler

Trump: Meksika sınırına 15 bin asker yığabiliriz

Voice Kıbrıs Haber

73. Emmy Ödülleri adayları açıklandı

Voice Kıbrıs Haber

İngiltere bir kez daha tam kapanmaya gidiyor

ABD’nin 4 aydır çözemediği tuhaf olay

Voice Kıbrıs Haber

O gün kapış kapış bunu aldılar!

Altın Top ödülü verildi

Voice Kıbrıs Haber