FeaturedKIBRIS

19 yaşındaki Sami Sevinç hayati tehlikeyi atlattı!

(Kamalı Haber)- Lefkoşa’da 19 yaşındaki motosiklet sürücüsü Sami Sevinç’in ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya neden olan Doğukan Yiğit Ünlü teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Trafik şubesinde görevli polis memuru Halil Çoktan mahkemede olguları aktardı.  Polis, 27 Mart 2024 tarihinde, saat 17:15 sıralarında, Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde, Doğukan Yiğit Ünlü’nün (E-22), yönetimindeki MC 594 plakalı araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, karşıdan gelen ve düz gitmekte olan araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce Yzb. Tekin Yurdabak Caddesine dönüşe geçmesi sonucu o esnada Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde doğu istikametine doğru kavşağa geldiğinde süratini salim raddeye indirmeden dikkatsizce seyreden Sami Sevinç (E-19) yönetimindeki VL 213 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu çarpıştıklarını söyledi. Polis, kaza sonucu ağır şekilde yaralanan motosiklet sürücüsü Sami Sevinç’in kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde kafatası kırığı, beyin kanaması, sol bacak ve köprücük kemiği kırığı teşhisi ile yoğun bakımda tedavi altına alındığın belirtti. Polis, Sevinç’in 72 saat sürecek bir ameliyata girdiğini, hayati tehlikeyi atlattığını söyledi.

Soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını kaydeden polis, uygun  bir teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 40 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 400’er bin TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 


Benzer Haberler

‘Ana muradımız, üçüncü ülkelerin askeri varlık göstermediği bir çözüm’

Voice Kıbrıs Haber

“Başka siyasi partilerin adaylarını desteklemek gibi bir yaklaşımımız yok”

Voice Kıbrıs Haber

ABD’de bir uçağın motor kapağı yerinden çıkarak kalkışta kanat flapına çarptı

Aşıda tedarik krizi… AB ile AstraZeneca görüştü

Voice Kıbrıs Haber

Borsa günü düşüşle tamamladı

AA

‘Halkımıza hayırlısı olsun’

Voice Kıbrıs Haber