FeaturedKIBRIS

“Yalnızca Barışa Tarafız” online sergisi 140 ülkeye yayıldı

Uluslararası sanat arenasına taşıdığı sanat çalışmaları ile dikkat çekerek takdir toplayan  Gülsün Karadayı pandemi nedeniyle herkesin eve kapandığı dönemde de boş durmayarak önemli bir online etkinliğe KKTC adına imza attı.

Venezuella’lı sanatçı Miguel Pinero önderliğinde bir grup sanatçının Şili’de “ yalnızca barışa tarafız ” sloganıyla 2019 yılında başlattığı sanatsal hareket on-line olarak aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de yer aldığı 140 ülkeye yayıldı. Oluşturulan Konsey tarafından KKTC temsilcisi seçilen Sanatçı Gülsün Karadayı’nın eserleri ile yer aldığı “Another World İs Possible for Forever of Peace 2021-2022” için başlatılan sanatsal dünya turu ülke ve sanatçı katılımları ile devam ediyor.

“ Kökleri sevgi ve özgürleşmeye dayanan bir dünya ” hayali ile başlatılan bu çalışmaya sessiz kalamadığını ifade eden Gülsün Karadayı, sıkıntılı pandemi süreçlerinde de sanatçıların çalışmalarına ara vermeden devam etmelerini teşvik adına çevrimiçi olarak başlatılan bu yeni harekette KKTC bayrağı ile yer almak ve çabalara gösterilen olağanüstü ilginin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

KKTC  de merhum lider Dr. Fazıl Küçük, İtalya Portofino, Hindistan, Gaziantep Zeugma müzelerine eserleri kabul edilen sanatçı Gülsün Karadayı dünyanın birçok yerinde yer alan sergi, atölye ve çalıştaylara katıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu