WhatsApp'ın yeni özelliği "metin düzenleyici" beta kullanıcılarına sunuldu - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedTeknoloji

WhatsApp’ın yeni özelliği “metin düzenleyici” beta kullanıcılarına sunulduWhatsApp’ın yeni özelliği “metin düzenleyici” beta kullanıcılarına sunuldu. Metin editörü, WhatsApp’ta fotoğraflara şekilli yazı yazmak isteyenler için bir seçenek olacak.

WhatsApp’ın yeni özelliği (yenilenmiş metin düzenleyici) sayesinde kullanıcılar yeni araçlar ve yazı tiplerini kullanarak fotoğrafları, videoları ve GIF’leri düzenleyebilecek. Bu özellik iOS için WhatsApp beta sürümünde geliştirme aşamasında ancak Android için WhatsApp beta 2.23.7.17 sürümünde birkaç kullanıcı tarafından test ediliyor.

Kullanıcılar, klavyenin üzerinde gösterilen yazı tipi seçeneklerinden birine dokunarak farklı yazı tipleri arasında kolayca geçiş yapabilecek. Metin yazı tipini değiştirme hali hazırda mevcut ancak WhatsApp, artık dilediğiniz yazı tipini daha kolay seçmenizi sağlayacak. Metin, sola, ortaya ve sağa hizalanabilecekMetin arka plan rengi de değiştirilebiliyor. Yenilenmiş metin editörü, resimler, videolar, GIF’ler içindeki yazıyı biçimlendirme konusunda daha fazla kontrol veriyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu