FeaturedKIBRIS

Tutuklu sayısı 19’a yükseldi!

Kamalı Haber) – Lefkoşa’nın son dönemlerinde en popüler eğlence bölgesi olan Zahra Sokak‘ta meydana gelen ve infiale neden olan kavga olayı ile ilgili olarak tutuklanan 18 zanlının yanı sıra bir kişi daha yakalandı.

Yakalanan zanlı mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Cemal Pınardan olayla ilgili olarak bulguları aktardı.

Pınardan, huzurda bulunman zanlının 22 Şubat 2024 tarihinde saat 22:30 raddelerinde umumi bir yer olan Zahra sokak ve Tanzimat sokak Lefkoşa da aralarında daha öncede var olan husumetten dolayı Halkta korku dehşet ve endişe yaratacak bir şekilde toplandıklarını ve bir kavgada yer aldıklarını mahkemeye aktardı.

Polis olayın bilgilerine gelmesi üzerine olay yerine gittiklerini ve ilk olarak kavgayı ayırdıklarını söyledi. Polis olayla ilgili olarak olayın başlangıç saatinden itibaren Lefkoşa Polis Müdürlüğü tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldığını ilk etapta yüze yakın ifade toplandığını ve incelenen kamera görüntülerinde tespit edilen 18 kişinin tutuklandığını belirtti.

Polis, zanlının ise 25 Şubat’ta tespit edildiğini söyledi. Polis meselenin soruşturmasının ilk olarak kanunsuz topluluk olarak başlatıldığını ancak bıçak taşıma, vahim zarar, ciddi darp ve tecavüzü alet taşıma soruşturmasına dönme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin sürdüğünü, 12 kamera incelendiğini ve kamera görüntülerinin incelenmesine devam edildiğini belirterek tahkikatın salimen yürütüle bilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, tahkikatın salimen yürütüle bilmesi için ilk etapta talep edilen bir günlük sürenin uygun ve adil olduğunu belirterek zanlının bir gün tutuklu kalmalarına emir verdi.


Benzer Haberler

Sendikalar Mesai Saatlerini Reddetti Greve Gidiyorlar

Voice Kıbrıs Haber

Erhürman: Barış ve huzuru sağlamak için silkinip harekete geçmeliyiz!

Voice Kıbrıs Haber

Akıncı-Erhürman görüşmesi başladı

Voice Kıbrıs Haber

Türkiye’de vaka sayısındaki düşüş devam ediyor

Voice Kıbrıs Haber

“Ne üretimde, ne de tüketimde istenen noktada değiliz”

Voice Kıbrıs Haber

Kırgız halk ressamlarının 60 eseri Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’ne bağışlandı

Voice Kıbrıs Haber