FeaturedKIBRIS

Töre KTHY sürecinin aydınlatılması gerektiğini belirtti

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Kıbrıs Türk Havayollarını zarara uğratılması sürecinin aydınlatılması gerektiğini kaydetti.

Kıbrıs Türk Havayollarını “borç ve zarar batağına düşürerek iflas etmesine ve uçuşlarının sonlandırılmasına” sebep olanların hiçbir soruşturmaya ve kovuşturmaya tabi tutulmadığını söyleyen Töre, mahkeme kararında belirtilen 134 milyon Dolarlık borç ve zararın nasıl meydana geldiği belli olduğu halde konunun ileriye götürülmediğini ve bunun ciddi soru işaretleri ve güvensizlik yarattığını belirtti.
“Ne gibi hatalar, yanlışlar ve işlerle KTHY batmıştır Cumhuriyet Meclisi araştırma raporunda mevcuttur” ifadelerini kullanan Töre, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
“Sayıştaylık, Ombudsman, Başbakanlık, Denetleme Kurulu gibi kurumlarımıza bu konuda hiç mi sorumluluk düşmüyor? Atlas Havayollarının KKTC’ye uçuşlarını sonlandırmak veya yeni bir şekil vermek istemesiyle KTHY’nin uçuşlarının sonlandırılmasına kadar gelinen süreçte neler olduğu hakkında kamuoyu bir kez daha aydınlatılmalıdır. KTHY binalarının satışıyla içimizdeki acı bir kez daha tazelenmiştir.”


Benzer Haberler

Döviz piyasalarındaki dalgalı seyir devam ediyor

Voice Kıbrıs Haber

Yoannu Maraş konusunu Stewart ile görüştü

‘Lefke’ye bir darbe de siz vurmayın’

Voice Kıbrıs Haber

Bugün hava nasıl olacak? (25 Eylül 2021 hava durumu tahminleri)

Voice Kıbrıs Haber

FETÖ zanlıları üç gün tutukluluk aldı

“Tek taraflı dinlemek diplomasinin ruhuna aykırıdır”

Voice Kıbrıs Haber