FeaturedKIBRISSpor

Tekerlekler bu kez Palm Beach Laguna’ya doğru dönecek

Kıbrıs Türk Klasik otomobil Derneği (KTKOD)  merakla beklenen organizasyonları bu Pazar gerçekleşecek olan açılış faaliyetiyle başlıyor. Pandemi nedeniyle on ay kadar bir süre uzak kalınan klasik otomobil faaliyetleri 6 haziran Pazar günü onuncu kez tekrarlanacak olan Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezi ve Sergisi ile başlıyor. 

Geleneksel hale gelen sezon açılışı niteliğindeki klasik otomobil gezisi , yine festival havasında gerçekleşecek. Onuncu kez tekrarlanacak olan ‘’ Tekerlekler Cirilensin ‘’ klasik otomobil gezisi Gazimağusa Belediyesi himayelerinde ve Cafe No:8 ana sponsorluğunda yapılacak. Geçmiş yıllarda Namık Kemal Meydanında yapılan sergi , yoğun katılım nedeniyle alanın yetersiz kalmasından dolayı bu yıl Palm Beach bölgesinde gerçekleşecek.

200 Klasik Araçla Gazimağusa Renklenecek

Derneğin Yaz Faaliyetleri kapsamındaki  ve  2021 sezonun ilk organizasyonu olacak olan gezi/sergisinde klasik severler, Lefkoşa Taşkınköy bölgesinde bulunan (LC Waikiki Mağazası karşısı) belediye otoparkında saat 10.00 itibariyle toplanmaya başlayacak ve ardından 11.30 da Gazimağusa istikametine doğru konvoy halinde yola çıkacak. Güvercinlik kavşağında kısa bir mola ile konvoyun oluşması için durulmasının ardından Sergi alanına doğru hareket edilecek. Klasikler daha sonra sergileneceği alan olan Palm Beach / Laguna bölgesinde bulunan Gazimağusa belediye otoparkına giriş yapılacak. Burada sergi pozisyonu alacak olan klasikler yine gelen ziyaretçilerin ilgi odağı olacak. Gazimağusa , İskele ve civar bölgelerde bulunan klasik severlerin toplanma yer olan Lefkoşa’ya gelmeleri gerek duymadan saat 10.00dan sonra sergi alanına gidip araçlarını park edip sergileyecek.

Canlı müzik performanslarının yiyecek / içecek reyonlarının da olacağı alanda adeta Festival ortamında uzun süre ayrı kalmanın acısı çıkarılacak. Tamamen pandemi koşulları altında gerçekleşecek olan faaliyeti 200 klasik aracın katılması bekleniyor. 

Katılım için herhangi bir ücret ve dernek üyeliği şartı aranmayacak olan organizasyona katılmayı isteyen klasik severler 0533 855 77 99  iletişim numaralarına gereken bilgileri vermesi yeterli olacaktır.Dernek bu faaliyetin ardından 25 yaşını doldurmuş ve klasik kapsamdaki araçların katılabileceği yılın açılış organizasyonunun ardından yaz faaliyetlerine  devam edecek.

Aliusta: Renksiz günleri renklendireceğiz dedik 200 Klasik Araçla Gazimağusaya Geliyoruz.

   KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, bu yıl hedeflerini çok yükselttiklerini belirterek klasik severlerin derneğin organize ettiği etkinleri merak ve heyecanla beklediğini bilerek çalıştıklarını söyledi.

   Salgın nedeniyle yaklaşık 10 ay boyunca klasik araçların  kapalı kaldığını, organizasyonların yapılamadığını anımsatan Aliusta, bu dönemde camianın motivasyonunu yüksek tutmaya çalıştıklarını, renksiz günlerin geçeceğini ve yolları, meydanları klasiklerle tekrar renklendirmeye devam edeceklerini her fırsatta dile getirdiklerini vurguladı.   

   Aliusta, büyük bir kesime hitap ettiklerini bu nedenle ‘en iyi hizmet’ için uğraş verdiklerini ifade ederek yarışın duyurusunu yaptıkları andan itibaren çok büyük ilgiyle karşılaştıklarını belirtti. Aliusta, “Ülkemizde böylesine büyük çapta başka bir organizasyon yok. ‘Yapılamaz’ denileni yaptık. Ciddi mesai ve emekle ülkemiz klasik severlerine her zaman ev sahipliği yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

   Aliusta, yarışa kayıt yaptıran 200’e klasik aracın dışında faaliyet günü adeta bir festival ortamı yaratılacağını belirterek , tüm halkımızı bu renkli ve eğlenceli günde Palm Beach Lagunaya davet etti.   Dernek organizasyonlarının artık markalaştığının altını çizen Aliusta, hedefledikleri ortamı yaratarak, hem izleyenlerin hem de yarışanların keyif almalarını sağladıklarını söyleyerek ilgi gösteren tüm klasik severlere teşekkür etti. 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu