FeaturedKIBRIS

Tatar’ın talimatı ile komisyon yeniden aktif hale geliyor

Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, Başbakan Ersin Tatar’ın talimatı ile ‘Spor İhtisas Komisyonu’nun yeniden faaliyete geçmesi için çalışmanın başlatıldığını açıkladı.

Her türlü ve her düzeyde spor etkinlikleri ile ilgili yenilikleri saptamak ve ülke sporunun kalkınması ve gelişmesi yönünde çalışmalar yapmak, yasal düzenleme gerektiren konularda tüzük ve yönetmelikleri hazırlayıp Başbakan’a önerilerde bulunmak amacı ile kurulan komisyon 15 yıldır faal durumda değildi.

Başbakan Ersin Tatar, kendisini temsilen Komisyon Başkanlığına Spor Dairesi Dış İlişkiler ve Organizasyonlar Amiri, Bağımsız Dopingle Mücadele Kurulu üyesi, Spor Bilimleri Uzmanı Sertaç Bozatlı’yı, üyeliğe Yakın Doğu Üniversitesi(YDÜ) Beden Eğitimi  ve Spor Bölümü Öğretim Görevlisi Umar Göker’i, Spor Dairesi Spor Tesisleri Planlama Uzmanı Turgut Karamanoğlu ve Çelen Oben’i görevlendirdi.

Toplam 10 üyesi olacak komisyonun diğer üyeleri, Spor Genel Yönetim Kurulunu temsilen 1 üye, spor yazarlarını temsilen 1 üye, KKTC Milli Olimpiyat Komitesini Temsilen 1 üye, Eğitim Bakanlığını temsilen 1 üye ve spor federasyonlarını temsilen 2 üyeden oluşacak.

Kovid-19 sürecinde ülkemizde ara verilen spor organizasyonlarının tekrardan değerlendirilip planlamalarının yapılmasına, spor alanındaki yeni dönemde yol haritalarının belirlenmesine de büyük katkı koyacak komisyon, tüm  üyelerinin görevlendirilmesinden sonra kısa zamanda faaliyet göstermek için toplanacak.

(TAK)


Benzer Haberler

Lefkoşa’da tedbirsizlik sonucu yangın çıkarmaktan yasal işlem!

Voice Kıbrıs Haber

Polis 45 yaşındaki kadının cinayete kurban gittiğinden şüpheleniyor

Voice Kıbrıs Haber

Cumhuriyet Meclisi, Pazartesi son toplantının ardından yaz tatiline giriyor

Voice Kıbrıs Haber

Hava durumu nasıl olacak? İşte Meteoroloji Dairesi’nin son tahminleri

Voice Kıbrıs Haber

3. Sinevizyon Uluslararası Film Festivali’ne başvurular başladı

Voice Kıbrıs Haber

“DİSİ yeniden birleşmeden sonra Kıbrıslı Türk aday çıkaracak”

Voice Kıbrıs Haber