FeaturedKIBRIS

“Tatar’ın halkın beklentisine saygılı bir yaklaşımla harekete geçmesi en doğrusu”

CTP Milletvekili Fikri Toros sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin istifasının ardından değerlendirmede bulunarak “halkın beklentisi yeni bir hükümet değil, acilen erken genel seçimdir” dedi.

Toros’un açıklaması şu şekilde:

“HALKIN BEKLENTİSİ YENİ BİR HÜKÜMET DEĞİL, ACİLEN ERKEN GENEL SEÇİMDİR!

Ekonomi, sağlık ve eğitim alanları başta olmak üzere, günlük yaşamı gittikçe zorlaştıran sorunlar karşısında çare üretmeyi başaramayan UBP-DP-YDP Azınlık Hükümeti dün istifa etmek zorunda kalmıştır. Hükümette bulundukları süre boyunca yasamayı işlevsiz bırakan ve Anayasayı ihlal ederek ülkeyi kararnamelerle yönetmeye çalışan Azınlık Hükümeti, kurumlarda ve kamu maliyesinde ciddi tahribat yaratmıştır.
CTP olarak bu yıkımı önlemek amacıyla aylardır Azınlık Hükümetini uyarmakta, istifaya zorlamakta ve halk iradesinin hiç gecikmeden yenilenmesi gerekliliğini ortaya koymaktayız. Nitekim, yeni yasama yılında da hükümetin nisap sağlayamaması nedeniyle Meclis toplanamamış ve Başbakan Ersan Saner sonunda istifa etmek zorunda kalmıştır.

Verimli ömrünü aylar önce tüketmiş olan bu Meclis’ten yeni bir hükümet oluşturulması sorunları daha da derinleştirecektir. Halkın beklentisi yeni bir hükümet değildir. Bir an önce gerçekleştirilecek bir erken genel seçimdir. Halka daha fazla vakit kaybettirmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu nedenle Sayın Tatar’ın halkın beklentisine saygılı bir yaklaşımla 60 gün sonra seçime gidilmesi için harekete geçmesi en doğrusu olacaktır.”

Voice Kıbrıs Haber

Benzer Haberler

Başa dön tuşu