KKTC. Atıcılık Federasyonu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Tabanca Cumhuriyet Kupası müsabakasını düzenlemiştir.
Müsabaka Gönyeli baraj bölgesinde yer alan Atatürk Atıcılık Kompleksi, açık tabanca atış alanında gerçekleştirilmiştir.
Federasyon’a üye Kulüp/Birlik/Dernek lisanslı atıcı sporcuların, Ferdi lisanslı atıcı sporcuların, K.T.B. Kuvvetleri Komutanlığı mensuplarının, KKTC. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı mensuplarının, KKTC. Polis Genel Müdürlüğü mensuplarının ve tabanca taşıma izni olan kişilerin yoğun katılımı olmuştur.
Müsabaka düzeni, ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Spor Federasyonu) önümüzdeki Olimpiyat Oyunlarına katılacak yeni atıcılık disiplinlerinden olması üzerine, Ülkemiz Atıcılık Sporuna yeni bir faaliyet katmak amacıyla önem taşımaktaydı. Çok başarılı atışlar gerçekleştirilerek Yöneticilerden, Hakemlerden, Eğitmenlerden, poligon görevlilerinden ve katılımcı sporculardan olumlu görüşler alınmıştır.
Atıcı sporcular, çeşitli mesafelerde belirlenmiş süreler içerisinde zamana karşı mücadele vererek emniyet ve disiplin kuralları çerçevesinde atışlar gerçekleştirdi.
TABANCA 29 EKİM CUMHURİYET KUPASI SONUÇLARI
STANDART TABANCA (9mm) BİREYSEL TASNİF
BÜYÜK ERKEKLER
1-Şeref ERDOĞAN (KKTC. Güvenlik Kuv. Komutanlığı) 100 puan (37.47sn)
2-Hüsnü FALYALI (Bellapais A.A. Derneği) 100 puan (43.36sn)
3-Hüseyin MISTIKOĞLU (KKTC. Polis Genel Müdürlüğü) 100 puan (52.77sn)
GENÇ ERKEKLER
1-Gökhan KARABETÇA (Beşparmak A.A. Derneği) 94 puan
2-Osman ÖĞDÜ (Maraş A.A. Birliği) 62 puan
KADINLAR
1-Selda ÖZDİLEK (KKTC. Güvenlik Kuv. Komutanlığı) 68 puan (58.00sn)
2-Şifa SELÇUKLU (Bozdağ Atıcılık Kulübü) 68 puan (70.00sn)
3-Gülbahar AVCI (KKTC. Güvenlik Kuv. Komutanlığı) 60 puan
GENÇ KIZLAR
1-İlkem ÖNDEROĞLU (Beşparmak A.A. Derneği) 58 puan
STANDART TABANCA (9mm) TAKIM TASNİFİ
ERKEKLER
1-MARAŞ AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ 270 puan
(Osman BORANSEL, Bekir BORANSEL, Ali ÖĞDÜ)
2-KKTC. POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 266 puan
(Hüseyin MISTIKOĞLU, Aykut ÇAVUŞOĞLU, Okan KARABIYIK)
3-BELLAPAİS AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ 264 puan
(Hüsnü FALYALI, Tayfun ERGÜN, Mert KARABETÇA)
KADINLAR
1-KKTC. GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 168 puan
(Selda ÖZDİLEK, Gülbahar AVCI, Güleser ARSLAN)
TABANCA (9mm) BİREYSEL TASNİF
BÜYÜK ERKEKLER
1-Osman BORANSEL (Maraş A.A. Birliği) 92 puan
2-Mehmetali YAVAŞOĞLU (Toros A.A. Derneği) 60 puan
3-Volkan YELEN (K.T. Barış Kuvvetleri Komutanlığı) 16 puan
TABANCA (.32) BİREYSEL TASNİF
BÜYÜK ERKEKLER
1-Türker YİĞİTCAN (Beşparmak A.A. Derneği) 92 puan
2-Tayfun ERGÜN (Bellapais A.A. Derneği) 90 puan
3-Mert KARABETÇA (Bellapais A.A. Derneği) 64 puan
GENÇ ERKEKLER
1-Gökhan KARABETÇA (Beşparmak A.A. Derneği) 92 puan
GENÇ KIZLAR
1-İlkem ÖNDEROĞLU (Beşparmak A.A. Derneği) 82 puan
TABANCA (.32) TAKIM TASNİFİ
ERKEKLER
1-BEŞPARMAK AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ 266 puan
(Türker YİĞİTCAN, Gökhan KARABETÇA, İlkem ÖNDEROĞLU)
TABANCA (.22) BİREYSEL TASNİF
BÜYÜK ERKEKLER
1-Türker YİĞİTCAN (Beşparmak A.A. Derneği) 100 puan
2-Tayfun ERGÜN (Bellapais A.A. Derneği) 92 puan
3-Korhan BEYAZ (Ferdi) 82 puan
GENÇ ERKEKLER
1-Gökhan KARABETÇA (Beşparmak A.A. Derneği) 98 puan
KADINLAR
1-Zehra YAVAŞOĞLU (Toros A.A. Derneği) 48 puan
GENÇ KIZLAR
1-İlkem ÖNDEROĞLU (Beşparmak A.A. Derneği) 94 puan
TABACA (.22) TAKIM TASNİFİ
ERKEKLER
1-BEŞPARMAK AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ 266 puan
(Türker YİĞİTCAN, Gökhan KARABETÇA, İlkem ÖNDEROĞLU)
Voice Kıbrıs Haber