Sandıkların yüzde 95'den fazlası açıldı - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedTürkiye

Sandıkların yüzde 95’den fazlası açıldı

Türkiye’de bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda oyların yüzde 95’den fazlası sayıldı.

Anadolu Ajansı verilerine göre Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda sandıkların yüzde 95,2’si açıldı. Erdoğan oyların yüzde 52.34’ünü, Kılıçdaroğlu ise 47.66’sını aldı.

Anka Haber Ajansı’na göre Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda sandıkların yüzde 95,3’ü açıldı. Erdoğan oyların yüzde 51.52’sini, Kılıçdaroğlu ise 48.48’ini aldı. Oy sayımı sürüyor.

YSK Başkanı Ahmet Yener ise oyların yüzde 54’ünün sayıldığını, veri girişinin sürdüğünü ve siyasi partilerle de paylaşıldığını açıkladı. Yener bu orana göre Erdoğan’ın oyların yüzde 54.47, Kılıçdaroğlu’nun yüzde 45.53’ünü aldığını bildirdi.

Adayların oy kullandığı sandıklarda en çok oy kendilerine çıktı

TC Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy kullandığı sandıktan, en yüksek oyu Erdoğan aldı.

Erdoğan’ın oy kullandığı Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’ndaki 3279 numaralı sandığın sonuçları açıklandı.

Sandıktan Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a 213, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na 134 oy çıktı, 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Kılıçdaroğlu’nun oy kullandığı sandıkta en çok oyu kendisi aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oy kullandığı sandıkta en fazla oyu Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak kendisi aldı.

Kılıçdaroğlu’nun oy verdiği Arjantin İlkokulu’ndaki 4221 numaralı sandıkta Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turunda kullanılan 318 oyun 4’ü geçersiz sayıldı.

Sayım sonuçlarına göre, Kılıçdaroğlu 224 oy alırken sandıktan Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a 90 oy çıktı.Benzer Haberler

Başa dön tuşu