Sağlık Bakanlığı "PCR test zorunluluğu uygulaması başlatıldı" - Voice Kıbrıs Haber
CoronavirüsFeatured

Sağlık Bakanlığı “PCR test zorunluluğu uygulaması başlatıldı”

Sağlık Bakanlığı ülkemizde artan koronavirüs vakalarını göz önünde bulundurarak, birebir müşteriler ile temasta bulunan hizmet sektörlerinin işletme sahibi ve çalışanlarına 23 Aralık’a kadar PCR test yaptırmaları gerektiğini açıkladı.

Bakanlık’tan yapılan açıklama şu şekilde:

“Ülkemizde hizmet sektöründe birebir müşteriler ile temasta bulunan; kuaförler, berberler, restoran çalışanları, paket servis elemanları, tırnakçılar, masaj salonu çalışanları ve spor salonunda görev alan, işletme sahibi ve çalışanlarının en geç 23 Aralık 2020 tarihine mesai bitimine kadar PCR testlerini yaptırmaları elzem ve gerekli görülmüştür.

Yukarıda adı geçen sektörlerde herhangi bir kapanma gerektirecek bulaş olmaması amacıyla çalışanlarının ve işverenlerinin gerekli duyarlılığı göstererek PCR testlerini yaptırmaları çok büyük önem arz etmektedir.

PCR testleri Lefkoşa Acil Durum Hastanesi (bugün de dâhil 08.00-20.00), Mağusa Devlet Hastanesi (bugün de dâhil 24 saat) , Girne Turizm Limanı ( 11.00- 19.00 yarından itibaren), Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde ( PAZARTESİ 24 SAAT DİĞER GÜNLER 08.00- 16.OO) ve Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş özel laboratuvarlarda yapılmaktadır. Devlette yapılacak olan PCR testleri için herhangi bir ücret alınmayacak olup, özel laboratuvarlardaki testler kişilerin kendi  imkanları ile yapılacaktır.”

Voice of the Island/SB

Benzer Haberler

Başa dön tuşu