YAŞAM

Pakistan’da düşen uçak


PAKİSTAN ULUSLARARASI HAVAYOLLARINA AİT DÜŞEN UÇAKTAN 36 CESET ÇIKARILDI

SİVİL HAVACILIK İDARESİNCE, UÇAKTAKİ TÜM YOLCULARIN YAŞAMINI YİTİRDİĞİ BİLDİRİLDİ

Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ait Çitral-İslamabad seferini yapan ve Havelian bölgesi yakınlarında düşen uçaktan 36 ceset çıkarıldığı bildirildi.

Pakistan ordu sözcülüğünden yapılan açıklamada, düşen uçak enkazında 500 kişilik ekibin katıldığı arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği, 36 yanmış cesedin çıkarıldığı belirtildi.

Sivil Havacılık İdaresinden yapılan açıklamada da dün  yerel saatle 16.42’de düşen uçaktaki tüm yolcuların hayatını kaybettiği ifade edildi.

Uçağın düştüğü yerin başkent İslamabad’ın 125 kilometre kuzeyinde olduğu ifade edildi. Hükümet kaynakları ise uçağın motorunda arıza çıktığını ancak kazanın nedeninin net olarak belirlenmesi için henüz erken olduğunu açıkladı.

Yetkililer, 47 kişi taşıyan uçağın yerel saatle 15.30’da ülkenin kuzeybatısındaki Çitral kentinden havalandığını ancak bir süre sonra kuleyle bağlantısının kesildiğini bildirmişti.

PIA’ya ait PK-661 sefer sayılı küçük yolcu uçağı, bölgedeki Karpal köyü yakınlarında düşmüş, çok sayıda ilk yardım ekibi ve askeri birlikler yardım amacıyla bölgeye sevk edilmişti. Medyaya yansıyan görüntülerde, uçağın dağlık bir alana düştüğü ve alev aldığı görülmüştü.

Kaynak: TAK


Benzer Haberler

Kanser tedavisi gören Prenses Kate Middleton sessizliğini bozdu

NTV

5 saniye kuralı efsane mi, gerçek mi?

NTV

TürkBankası bahar etkinliğinde ana tema yine “ Sürdürülebilir Bir Gelecek ” oldu

Voice Kıbrıs Haber

Creditwest çalışnalarının bowling keyfi

Tarihin en büyük anlaşması, şarkıları rekor fiyata satıldı

NTV

Dereboyu’nda Fatih Ürek coşkusu yaşandı

Voice Kıbrıs Haber