FeaturedKIBRIS

Özerdem’in ölümünde doktor ihmali iddiası


Kıbrıs Gazetesi’nden Ahmet Vamık’ın haberine göre; Zehra Paralik Özerdem, dün Lefkoşa Mezarlığı’nda gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Ülkemizin tanınmış diş doktorlarından olan Dt. Öner Özerdem’in eşi Zehra Paralik Özerdem’in beklenmedik ölümü, ülkede büyük bir üzüntü yarattı.

Zehra Paralik Özerdem, dün gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Özerdem’in cenazesi, Lefkoşa’da İsmail Safa Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Lefkoşa Mezarlığı’nda defnedildi.

“O kadar uzun süre bekletilmeseydi kardeşim şu an hayatta olabilirdi”

Kardeşi Zehra Paralik Özerdem’i zamansız bir şekilde kaybetmenin acısını yaşayan Şükran Paralik, kardeşinin Mağusa Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen endoskopi işlemi sırasında meydana gelen bir komplikasyon nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti.

Paralik, “Kardeşime, Mağusa Tıp Merkezi’nde sadece 15-20 dakikalık bir endoskopi işlemi gerçekleştirildi. Endoskopi işlemi sırasında bir komplikasyon meydana geldi ve bir yerde delik açıldı fakat bunu fark etmediler. Kardeşim, operasyondan çıktıktan sonra iyi olmadığını söylediği için geceyi hastanede geçirdi.

Ancak, durumu giderek kötüleştiği için ailesi endişelendi ve kardeşim Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde çekilen tomografide, yaşanan komplikasyon nedeniyle vücuduna enfeksiyon yayıldığı tespit edildi.

Kardeşim acilen ameliyata alınmasına rağmen maalesef kurtulamadı ve hayatını kaybetti. Her operasyonda ya da ameliyatta bir komplikasyon yaşanma riski vardır, fakat kardeşimin herhangi bir sağlık sorunu yoktu. Hastamız o kadar uzun süre bekletilmeseydi ve erkenden tomografi çekilseydi belki de hâlâ aramızda olacaktı” şeklinde konuştu.

Uluçay: Müdahale esnasında nadir görülen bir yaralanma oldu

Öte yandan, KIBRIS’ın sorularını yanıtlayan Mağusa Tıp Merkezi Başhekimi Serap Kağan Uluçay, hastaya cumartesi günü safra kanallarına (ERCP) müdahalenin yapıldığını ve bu müdahale esnasında nadir görülen bir yaralanma olduğunun saptanması üzerine o işleme son verildiğini savundu.

Dosyayı incelediğini ve hastaya antibiyotik tedavisine başlandığını dile getiren Uluçay, hastanın durumunun ertesi gün akşama kadar stabil olduğunu ancak, daha sonra stabilizesinin bozulması üzerine hastada hızlı ve beklenmedik bir şekilde ‘sepsis’in oluştuğunu söyledi.

Uluçay, doktorunun isteği üzerine hastanın tedavisine Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde devam edilmesine karar verildiğini belirtti.


Benzer Haberler

Baş ağrısı şikayetiyle gitti, kafatasından 77 iğne çıkarıldı

NTV

Cemal Kırcıoğlu için kan aranıyor

Voice Kıbrıs Haber

Dr. Ali Çaygür son yolculuğuna uğurlandı

TAK

Borsadan kapanış rekoru

AA

12 milyonluk vurgunla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı… İşte mahkeme detayları!

Voice Kıbrıs Haber

Altın fiyatları hareketlendi!

NTV