FeaturedKIBRIS

“Önceliğimiz insanların kendilerini güvende hissetmesi”

Kıbrıslı Rum Lider Nikos Hristodulidis’in bu sabah saatlerinde “Maria’nın Evi” (Neriman’ın evi) yakınlarındaki “Agios Dometios” (Metehan) bölgesine planlı olmayan bir ziyaret gerçekleştirdiği haber verildi.

Hristodulidis’in ziyaret esnasında Kıbrıs Rum kesimi tarafından alınan önlemlerin uygulanması süreci hakkında bilgi aldığını ve bölge sakini Kıbrıslı Rumlarla görüştüğünü duyuran “Philenews” haber sitesi, Hristodulidis’e ziyaretinde Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) komutanı yanı sıra Kıbrıs Rum İstihbarat Teşkilat (KİP) başkanı ve Ay. Demet Belediye Başkanının da eşlik ettiğini kaydetti.

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, önceliklerinin insanların kendilerini güvende hissetmesi olduğunu ve buna yönelik çalıştıklarını ifade eden Hristodulidis, bölge sakinlerinin kendilerini güvende hissettiğini duymanın kendisi için çok önemli olduğunu ekledi.

Rum basını, Türk askerinin 27 Kasım’da “Ayios Dometios” (Metehan) bölgesinde, ara bölgeye girerek “Marullus’un Evi – Maria’nın Evi” olarak bilinen boş bir evin dışına demir direk üzerine kamera yerleştirdiğini iddia ederken, KKTC Dışişleri Bakanlığı Rum Yönetimi’nin Metehan kara sınır kapısının batısında bulunan ve “Neriman’ın evi” olarak bilinen boş binanın karşısındaki nöbet mevziilerine projektör ve kamera takmak suretiyle kışkırtıcı faaliyetlerde bulunduğunu duyurarak, bölgedeki huzur ve güvenliğin devamının Kıbrıs Rum yönetiminin kışkırtıcı eylemlerini sona erdirmesi ile mümkün olabileceğini vurgulamıştı.


Benzer Haberler

Bazı bölgelerde 4 saatlik elektrik kesintisi yapılacak

Voice Kıbrıs Haber

Sterlin ve Euro’da son rakamlar (12 Şubat 2021 döviz kurları)

Voice Kıbrıs Haber

NASA “Ay ile ilgili heyecan verici bir haber paylaşacağız”

YÖK’ten üniversite öğrencileri için erteleme ve kayıt dondurma hakkı

3 işletme ve bir okul kantininin faaliyeti durduruldu

Voice Kıbrıs Haber

Pilli’den virüs ile ilgili açıklama