Oktay "Tüm imkanlar seferber edildi" - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Oktay “Tüm imkanlar seferber edildi”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  Mersinlik bölgesindeki  Yangın Kriz  Merkezi’ni ziyaretleri sırasında açıklamada bulundu.

Fuat Oktay, Kıbrıs Türk halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek, Türkiye’nin Marmaris bölgesinde de ciddi bir yangınla mücadele  ettiğini hatırlattı.

-“İnşallah akşama kontrol altına alınacak”

“Yangın, ciğerlerimizin yanması demek” ifadelerini kullanan Oktay, “Tüm gücümüzle yangınların söndürülmesi için çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar her zaman KKTC’nin yardımına koştuk. Toplamda 4 uçak 4  helikopter yangına müdahale ediyor. Tüm gücümüzle yangınları söndürmek için çalışıyoruz, kontrol altına almak için çalışıyoruz” dedi.

Çalışmaların devam edeceğini ifade eden Oktay, söndürme çalışmalarının bugün bitmesini ve yangının söndürülmesini temenni etti.

Tüm emeği geçenlere teşekkür eden Oktay, “Tüm imkanlar seferber edildi. Kıbrıslı Türk kardeşlerimiz rahat olsun, akşama inşallah kontrol altına alınacak. Hava şartları müsaade ederse söndürülecek” dedi.

Oktay, Yangınların çoğunun ya sabotaj veya insan ihmali olduğuna da işaret ederek, sabotajı önlemenin devletin görevi olduğunu, ancak insan ihmalini önlemek için herkese görev düştüğünü vurguladı.

Herkesin gerekli önlemi alması ve ülkenin ciğerlerinin yanmasına müsaade etmemesi gerektiğini ifade eden Oktay, bilinçlenmenin önemine vurgu yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yangını yakından takip ettiğini, az önce aldıkları brifing sırasında arayıp bilgi verdiklerini anlatan Oktay, Erdoğan’ın geçmiş olsun dileklerini ve selamlarını iletti, dayanışma belirtti, Kıbrıs Türk halkıyla bir olduklarını vurguladı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu