FeaturedKIBRISPolitika

“Muhalefet milletvekillerinin programa alınmaması talimatı verildi”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun yaklaşık 1 buçuk saat süren bugünkü toplantısında, milletvekilleri; sendikal haklar, covid-19 önlemleri, elektrik, BRT yayınları ve Cenevre görüşmeleri konularını gündeme taşıdı.

Meclis Genel Kurulu, 62. madde çerçevesinde yapılan konuşmaların ardından gruplar arası mutabakatla sona erdi.
Genel Kurul sonraki toplantısını Perşembe saat 10.00’da gerçekleştirecek.

AKANSOY

CTP Milletvekili Asım Akansoy da, konuşma yapmak üzere kürsüye çıktı.

Konuşmasına BRT’nin halka mal olmuş bir kurum olduğunu söyleyerek başlayan Akansoy, çok seslilik ve tarafsızlığın önemine işaret etti.

BRT’nin muhalefet milletvekillerini programlara çıkarmadığını söyleyen Akansoy, “BRT muhalefetin sesini kısmakla yükümlü değildir” dedi.

Bu konuda aldıkları bilginin BRT Yönetim Kurulu Başkanı’nın siyasi görüşleri çerçevesinde bunun yapıldığı yönünde olduğunu dile getiren Akansoy, programcılara “muhalefet milletvekillerinin programa alınmaması talimatı verildiğini” söyledi.

Bazı milletvekillerinin program yapımcılarına ajan olarak tanıtıldığını da iddia eden Akansoy, bunun kabul edilebilir olmadığını ifade etti, tüm görüşlerin BRT’de yansıtılması gerektiğini anlattı.

Cenevre toplantısına da değinen Akansoy, toplumlararası güvenin gözetilmesinin önemine işaret etti.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Meclis’e gelerek süreç hakkında bilgi vermeye çağıran Akansoy, “Cumhurbaşkanı Meclis’ten korkmamalı” dedi.

Tüm siyasi partilerin kafa kafaya vererek ortak bir akıl geliştirilmesi gerektiğini anlatan Akansoy, toplumun Kıbrıs sorunu nedeniyle daha fazla gerilmesine izin verilmemesini istedi.

Ardından gruplar arası varılan mutabakatla toplantı tamamlandı. Genel Kurul sonraki toplantısını Perşembe 10.00’da gerçekleştirecek.

TAK


Benzer Haberler

PGM’den aileler, öğrenciler ve sürücülere uyarı!

Mariupol’de geçici ateşkes başladı

“Ülkemiz adına gaile çekiyoruz”

Voice Kıbrıs Haber

Rena Hoplaru: Ada bölünmüş kalmaya devam ederse hepimizin zararına

SysAdmin

Maliye Bakanı Oğuz Ankara temaslarını tamamladı

Voice Kıbrıs Haber

KKTO’dan kamuda yaz ayalarındaki çalışma saatlerinin düzenlenmesi için çağrı

Voice Kıbrıs Haber