MAKYA 2017 Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi açıklanacak - Voice Kıbrıs Haber
KIBRIS

MAKYA 2017 Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi açıklanacak“Müze, Arşiv ve Kütüphanelerde Yeni Açılımlar-MAKYA 2017” Çalıştayı dün sona erdi.

Çalıştay’ın sonuç bildirgesi bugün Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’in düzenleyeceği basın toplantısı ile kamuoyuna açıklanacak.

Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı ve Kültürel Varlıkları Koruma Komitesi’nin, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği “Müze, Arşiv ve Kütüphanelerde Yeni Açılımlar- MAKYA 2017” çalıştayı dün tamamlandı.

Dünkü sunumların ardından Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber , Çalıştaya katkı koyan katılımcılara teşekkür plaketlerini sundu.Siber, çalıştayda ruh birliği ve gönül birliği oluştuğuna dikkat çekerek, çıkan sonuçların daha iyiye daha güzel doğru yön vermesi dileğiyle bu sonuçları ileriye taşıyacaklarını söyledi.

MAKYA 2017 Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi bugün saat 11.30’da Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’in Meclis Mavi Salon da düzenleyeceği basın toplantısı ile kamuoyuna açıklanacak.

 

Kaynak: BRT

Benzer Haberler

Başa dön tuşu