Lüks SUV sınıfında standartları belirleyen yeni Range Rover, KKTC’de satışa sunuldu - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Lüks SUV sınıfında standartları belirleyen yeni Range Rover, KKTC’de satışa sunuldu

Borusan Oto Kıbrıs’ın KKTC temsilcisi olduğu Land Rover, SUV araç sınıfının en lüks modeli Range Rover’ı, beşinci nesliyle bugüne kadar tasarlanan en sofistike Range Rover olarak nitelendiriyor.

50 yıllık köklü tarihini yüksek konfor, benzersiz kalite ile üstün teknolojik donanımlarla birleştiren ve lüks SUV araç sınıfının standartlarını belirlemeye devam eden Yeni Range Rover, 15 Haziran’da Borusan Oto Kıbrıs’ta düzenlenen lansmanla satışa sunuldu.

Açılış konuşmasını Şube Müdürü Özden Mehmed’in yaptığı bu özel etkinliğe Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Land Rover tutkunları katılım gösterdi.

Lansmanda, Borusan Oto Kıbrıs’tan satın alınan ilk Range Rover’ların sahiplerine de araçlarının anahtarları teslim edildi.

Zamansız tasarımı, moda ve trendlere yön veren detaylarıyla SUV araç sınıfında lüksün sembolü olan Range Rover, beşinci nesliyle de bu ihtişamı kullanıcılarına yaşatmaya devam ediyor. Nefes kesen zarafeti ve sunduğu öncü teknolojileriyle lüks SUV sınıfında yeni bir dönem başlatan araç, 3 litre hacminde 350 bg güç üreten Mild Hybrid teknolojili dizel motoru ile uzun ve standart aks aralığı seçenekleriyle Borusan Oto Kıbrıs’ta tutkunlarıyla buluşuyor. HSE ve Autobiography’ye ek olarak Yeni Range Rover, lansman senesine özel First Edition donanım paketi ile de Land Rover severlerin beğenisine sunulacak.

Düşük Sürtünme Katsayısı ile En Aerodinamik Lüks SUV

Land Rover’ın modern tasarım felsefesi doğrultusunda Yeni Range Rover’da görülen sofistike yüzey ve çizgiler; gözü yormayan, yalın ve modern bir görüntü sunarken aynı zamanda aracın 0,30 cd’lik sürtünme katsayısına da katkıda bulunuyor. Markanın MLA-Flex olarak adlandırdığı esnek modüler mimarisi, kullanıcısına daha geniş yaşam alanıyla birlikte daha dinamik bir sürüş deneyimi de sunuyor. Ayrıca markanın Entegre Şasi Kontrol Sistemi, bugüne kadar Land Rover’ın geliştirdiği en yetenekli ve teknolojik şasi olma özelliğine de sahip.

Birinci Sınıf Malzemelerle Yeniden Tasarlanan İç Mekân

Yeni Range Rover’ın lüks iç mekânı, sakin ve konforlu bir ortam sunmak amacıyla en iyi malzemeler ve en yeni teknolojilerle uyumlu olacak şekilde tasarlandı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde satışa sunulan Yeni Range Rover’da yumuşak dokulu, üst düzey kaliteye ve konfora sahip olan Semi-Aniline deri döşeme standart olarak yerini alıyor.

 

Yeni Range Rover, Land Rover’ın ödüllü Pivi Pro bilgi-eğlence teknolojisini şimdiye kadar sahip olduğu en büyük dokunmatik ekranla bir adım ileriye taşıyor. İç mekanın mimari hafifliğini somutlaştıran 13,1 inçlik kavisli ekran, tüm ana araç fonksiyonlarının kontrolünü sağlıyor. Ön koltukların arkasına monte edilmiş ayarlanabilir 11,4 inç büyüklüğündeki HD dokunmatik ekranlar ile yeni Arka Koltuk Eğlence Sistemi, arka koltuklarda yolculuk yapanlar için uzun seyahatleri keyifli hale getiriyor. Arka Koltuk Eğlence Sistemi, Yeni Range Rover’ın First Edition ve Uzun Aks Aralığı (LWB) versiyonlarında standart, diğer donanımlarda ise opsiyonel olarak sunuluyor. Bu ekranları ve aracın arka bölümünde yer alan birçok özelliği kontrol etmek adına 8 inç boyutunda Dokunmatik Ekran Kumandası da bulunuyor. Autobiography ve First Edition donanım paketlerinde Executive Sınıf Koltuklar ile birlikte standart olarak yer alan bu kumanda paneli, HSE donanımında ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Yenilenen araç içi eğlence ve bilgilendirme sistemi Kablosuz Apple CarPlay özelliğini de kullanıcısına sunuyor. Bu özelliğe ek olarak Wireless Şarj ve Head-Up Display de Yeni Range Rover’ın öne çıkan standart özellikleri arasında yer alıyor. İsteğe göre ayarlanabilen 30 farklı renk seçeneği sayesinde Range Rover kullanıcısı, aracın modern ve şık tasarımlı iç mekanını daha ferah bir ambiyansa dönüştürebiliyor.

Yeni Range Rover, en iyi ses deneyimini yaratmak için Autobiography ve First Edition donanım paketlerinde 1.600W gücünde Meridian Signature Ses Sistemini kullanıyor. Üçüncü nesil Aktif Gürültü Önleme Sistemi, kabine iletilen yol ve motor seslerini izliyor, 35 adet hoparlör aracılığıyla yol sesini azaltarak kabin içerisinde daha sessiz bir ortam sağlıyor.

Dijital LED Far Teknolojisi ile Daha İleri Görüş

Yeni Range Rover sahip olduğu üst düzey konfor ve lüksü, gelişmiş teknolojik donanımlarıyla da destekliyor. Bu donanımlar arasında en dikkat çekici olanlardan biri de Dijital LED far teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde farlar, yaklaşık 500 metrelik alanı aydınlatarak daha geniş bir görüş alanını kullanıcısına sunuyor. Dijital LED far teknolojisi, milyonlarca mikro aynadan oluşan bir filtre kullanarak ışık hüzmesini istenilen noktaya yüksek çözünürlükle iletiyor.

En Yenilikçi Hava Temizleme Sistemi

Yeni Range Rover, Kabin Hava Temizleme Sistemi Pro ile lüks SUV segmentine yenilik getiriyor. Dual-NanoeTM X teknolojisini kullanan sistem, kokuları ve virüsleri önemli ölçüde azaltırken, PM2.5 Kabin Hava Filtrelemesi ile hava kalitesini de en üst seviyeye çıkarıyor.

Yeni Range Rover ile ilgili daha fazla bilgi almak için:

Model Sayfası: https://www.landrover-kktc.com/new-range-rover

Bilgi Formu: https://www.landrover-kktc.com/vehicles-new-range-rover-kmi

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu