FeaturedKIBRIS

LTB’den “Çorabını Gey Da Gel” etkinliği 2 Nisan’da yapılıyor

LTB’nin her yıl düzenlediği “Çorabını Gey da GelDown Sendromu Farkındalık yürüyüş ve etkinliği 2 Nisan Salı günü yapılıyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin “+1 Farkla Lefkoşa Farkında” sloganı ile her yıl düzenlediği ve bu yıl olumsuz hava şartlarından dolayı ertelenen “Çorabını Gey da Gel” Down Sendromu Farkındalık Yürüyüşü etkinliği kortej ve çeşitli performanslarla 2 Nisan Salı günü yapılıyor. 

Kortej Eski Pronto Çemberi’nden başlayacak, etkinlikler Zahra Sokak’ta yer alacak 

LTB Gençlik Meclisi Engelsiz Gençlik Masası ile Engellemeyen Lefkoşa Birimi iş birliğinde düzenlenecek etkinlik için kortej saat 18.00’de eski Pronto Çemberi’nde toplanarak Lefkoşa Gezi Treni ve bandonun keyifli müzikleri eşliğinde Zahra Sokak’a yürüyecek. Zahra Sokak’ta kurulacak sahnede Özel Eğitim Okulları performanslarını sergilerken LTB Ritm’orkestra ve Gizem Akbil ile Nafiz Dölek ve Lefkoşa Belediye Orkestrası Çocuk Korosu da sahne alacak. 

Hem farkındalık hem de eğlenceyi birleştiren etkinlik

“Çorabını Gey da Gel” etkinliği yine hem farklılıkların ayrıştırıcı değil zenginleştirici ve birleştirici bir özellik olduğu ve bunların sevgi ile büyütülen kavramlar olduğu konusunda farkındalık yaratacak hem de farklılıklarımıza rağmen hep birlikte sosyalleşebilme, dans edip hep birlikte şarkılar söyleyip eğlenme imkanı sağlayacak. 

 


Benzer Haberler

Bugün bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacak

Voice Kıbrıs Haber

Av ve Avla İlgili Yaban Hayatını Düzenleme Yasa Tasarısı Komite’de görüşüldü

Myra 24hr. Off Road Challenge tamamlandı

Dijital Dönüşüm Protokolü imzalandı

Voice Kıbrıs Haber

Girne’de faaliyet gösteren bir restoranda hırsızlık

Kasulidis: Garantörlük konusundaki görüşlerimiz aynı

Voice Kıbrıs Haber